НОВИНИ

ОБСЄ закликає гарантувати безпеку журналістів після нападів у Єревані

Начальник поліції країни заявив, що вибачається за дії поліції щодо журналістів, у зв’язку з якими призначене службове розслідування.

Представник ОБСЄ зі свободи засобів інформації Дуня Міятович закликала гарантувати безпеку журналістів за будь-яких обставин після нещодавніх інцидентів і примусових дій поліції проти журналістів у Вірменії.

За її словами, засоби інформації мають право висвітлювати громадські акції, і журналісти повинні мати можливість вести репортажі безпечно і без перешкод, не побоюючись, що їх будуть залякувати чи переслідувати.

Вона закликала владу належно розслідувати ці інциденти і вжити заходів, щоб правоохоронці були обачнішими щодо працівників засобів інформації.

У столиці Вірменії Єревані начальник поліції країни Владімір Ґаспарян заявив, що вибачається за дії поліції щодо журналістів, у зв’язку з якими призначене службове розслідування, і що поліція відшкодує матеріальні втрати журналістів, яким зламали чи в яких відібрали обладнання.

У прес-службі поліції Вірменії раніше заявляли, що журналісти весь час ігнорували заклики відійти від місця подій і не заважати діям правоохоронців, які розганяли демонстрантів, і таким чином самі по суті стали учасниками демонстрації.

За повідомленнями з Єревана, там вранці у вівторок, 23 червня, поліція фізично і словесно нападала на журналістів, які висвітлювали розгін акції протесту проти підвищення цін на електроенергію, і затримувала їх. У декого відібрали обладнання чи зламали його. Серед потерпілих – і журналісти Радіо Свобода.

Як повідомлялося, ввечері 22 червня щонайменше 5 тисяч людей вийшли на демонстрацію у столиці Вірменії Єревані проти підвищення цін на електроенергію на 16% із 1 серпня.

23 червня близько 5:30 за місцевим часом поліція за допомогою водометів розігнала демонстрантів. 25 людей звернулися до медиків після розгону акції протесту.

Зазначимо, у Гюмрі також розігнали демонстрантів, що підтримали акцію протесту в Єревані.

Прокуратура відкрила кримінальне проваження через акцію протесту.

Також сьогодні, 23 червня, ввечері стало відомо, що у центр Єревану продовжують прибувати протестувальники.

Дивіться також: Вірменські поліцейські водометами розігнали демонстрантів в центрі Єревана

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.