НОВИНИ

Конституційна реформа в частині децентралізації має завершитися до кінця жовтня - президент

Необхідно буде внести зміни майже до 500 законів.

Конституційна реформа в частині децентралізації повинна завершитися до 25 жовтня. Про це під час засідання Національної ради реформ заявив президент України Петро Порошенко.

"Це буде додатковою мотивацією для того, щоб нам спробувати завершити конституційну реформу у частині децентралізації, і якщо буде можливість, окремо провести голосування у частині судової реформи і в частині депутатської і судівської недоторканості, завершити до 25 жовтня", - сказав Порошенко.

За його словами, політичним силам треба визначитися.

"Або реформа Конституції, принаймні у частині децентралізації, має відбутись до 25 жовтня і має бути відведений відповідний термін на перехідні положення, бо треба бути реалістами - зміни до законодавства, необхідно буде зробити зміни, мені здається, майже до 500 законів, на це буде потрібно певний час і перехідні положення дадуть вже можливість це зробити без додаткових дострокових виборів в місцеві органи влади. Або, як сказав Арсеній Петрович, якщо вона буде прийнята після цього, перед вступом змін до Конституції в дію, не виключено, що має бути дискусія щодо проведення дострокових виборів органів місцевого самоврядування",- заявив Порошенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України очікує на висновки Венеціанської комісії щодо децентралізації в Україні до п'ятниці, 26 червня.

Читайте також: Децентралізація: не те вирішення не тієї проблеми

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.