НОВИНИ

До роботи контактної групи в Мінську долучиться Червоний Хрест

Досвід цієї організації сприятиме вирішенню проблем пошуку та ідентифікації безвісти зниклих та направленню гуманітарних вантажів на тимчасово окуповані території.

До роботи гуманітарної підгрупи тристоронньої контактної групи 23 червня у Мінську буде залучено представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Про це заявила Уповноважениа президента з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко під час наради з представниками міжнародних гуманітарних організацій в Україні, інформує прес-служба глави держави.

"Ірина Геращенко підкреслила, що Україна вважає позитивним факт підтримки її ініціативи щодо залучення до роботи гуманітарної підгрупи тристоронньої контактної групи представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста. МКЧХ долучиться до роботи гуманітарної підгрупи вже 23 червня під час чергової зустрічі групи у Мінську", - йдеться у повідомленні.

Геращенко висловила переконання, що досвід цієї організації сприятиме вирішенню проблем пошуку та ідентифікації безвісти зниклих та направленню гуманітарних вантажів на тимчасово окуповані території.

Уповноважена президента та інші учасники наради з української сторони також наголосили на погіршенні ситуації на Донбасі через систематичне порушення Мінських угод з боку бойовиків.

"Ми виступаємо за активізацію і збільшення гуманітарних місій для тих, хто опинився в складній гуманітарній ситуації через дії бойовиків. При цьому Україна виступає за те, щоб вся міжнародна гуманітарна допомога, спрямована на окуповані території, надавалася під егідою МКЧХ і координувалася ним", – зауважила Геращенко.

Як повідомлялося, 16 червня у Мінську відбулися зустрічі робочих груп із безпеки, політичних і гуманітарних питань, а також засідання тристоронньої контактної групи по Україні.

Читайте також: Від контактної групи до контактних підгруп: результати мирних перемовин за участі ОБСЄ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.