НОВИНИ

  ▪   Світлана Кравченко

Блоги про відставку Наливайченка: Порошенку потрібен лояльний глава СБУ

В інтернет-просторі активно обговорюють відставку голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка. Тиждень.ua зібрав найцікавіші думки щодо скандального кадрового рішення президента.

Політичний експерт Євген Магда пише, що Валентин Наливайченко ніколи не був видатним співробітником спецслужби – ні за Ющенка, ні за Порошенка. Його перебування на посаді глави СБУ, на думку Магди, свідчить лише про те, що квоти, тим більше у силових структурах, – це зло, бо Наливайченко потрапив на цю посаду за квотною ознакою, це було політичне призначення. На думку політексперта, скоро стане зрозуміло, чи був там елемент торгу.

Євген Магда Наливайченко ніколи не був видатним співробітником спецслужби — ні за Ющенка, ні за Порошенка. Його перебу...

Posted by Yevgen Chukhniy on 18 Июнь 2015 г.

Журналіст Віталій Портников переконаний, що Наливайченко, розуміючи необхідність своєї відставки, не хоче йти в небуття як чиновник, що не впорався з президентськими дорученнями. Навпаки, він хоче запам’ятатися як дисидент у владі, який сміливо викриває корупцію та якого прибирають не через логічні політичні процеси, а через свою викривальну активність. Такий відхід гарантує йому якщо не політичну кар’єру, то принаймні можливість претендувати на нову посаду при наступному президенті. А президенту України Петру Порошенку потрібен лояльний глава СБУ, не пов'язаний з групами, які фактично вийшли з-під його впливу, та орієнтований винятково на главу держави.

И решение Порошенко, и действия Наливайченко вполне логичны с политической точки зрения. Президенту необходим лояльный г...

Posted by Виталий Портников on 18 Июнь 2015 г.

Нардеп Сергій Лещенко, посилаючись на слова очільника Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, причиною звільнення Наливайченка вважає виникнення симптомів наростаючого впливу олігархів на службу, яка за своїм визначенням повинна бути повністю вільною від такого впливу.

Не верили мне - поверьте Саакашвили. Причина увольнения Наливайченко: "...Появились симптомы нарастающего влияния олигар...

Posted by Сергій Лещенко on 18 Июнь 2015 г.

Нардеп Борислав Береза пише, що Наливайченку навіть не дали змоги відзвітувати у Верховні Раді. На його думку, тепер партіям залишилося фактично підтвердити обмін голосів на преференції, тому радить уважно стежити за новими призначеннями в прокуратурі, митниці та Кабміні.

Сага со снятием Наливайченко закончена. Ему даже не дали возможности отчитаться. Теперь партиям осталось фактически подт...

Posted by Борислав Береза on 18 Июнь 2015 г.

На думку журналіста Олександра Міхельсона, погрози Наливайченка перед звільненням – натяк на те, про що він говоритиме, коли піде в політику. Головний урок із скандалу навколо Наливайченка, на думку Міхельсона, полягає в тому, що українські виборці обирають тих, хто краще говорить, а потім ниють, що у владі всі якісь «антинародні».

Про Наливайченка мій попередній статус шо-то спричинив серед шановних читачів думку, чи я тут не продався Порошенку - ну...

Posted by Олександр Михельсон on 18 Июнь 2015 г.

Політексперт Олеся Яхно вважає, що справжній ефект відставки Наливайченка ще попереду. Вона пише, що цей інцидент учасниками політичного процесу розглядається переважно з двох спрощених позицій: з точки зору внутрішньополітичної гри та інтриг; з точки зору претензії до процедури. На її думку, зараз важливо, аби в умовах назрівання першого серйозного конфлікту всередині влади, наявності різних інтересів та впливових суб’єктів, політичний клас «не впав в істерику». А відставку Наливайченка, на її думку, не варто поспішно сприймати як перемогу Порошенка.

 


Рада звільнила Валентина Наливайченка з посади голови Служби безпеки України 18 червня. Увечері того самого дня президент Петро Порошенко під час зустрічі з керівним складом спецслужби представив тимчасово виконуючого обов'язки голови СБУ Василя Грицака, який раніше обіймав посаду першого заступника голови СБУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.