НОВИНИ

Азаров викидає на вулицю хворих на ВІЛ/СНІД

Уряд виселяє на вулицю лікарню для хворих на ВІЛ/СНІД, що біля Києво-Печерської лаври

Уряд виселяє на вулицю лікарню для хворих на ВІЛ/СНІД, що біля Києво-Печерської лаври

Правозахисники звинувачують у цьому УПЦ МП, яка контролює сусідню з лікарнею святиню і готують «лежачу» акцію протесту під Кабміном.

Своїм рішенням прем’єр-міністр Микола Азаров зобов’язав відділення СНІДу клініки Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського до 16 липня виселитися з приміщення, яке сто років тому на пожертви киян збудували біля Києво-Печерської лаври.

Спочатку там розміщувалася міська інфекційна лікарня, а шістнадцять років тому був відкритий сучасний центр з лікування хворих на ВІЛ/СНІД, розповів представник Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом Дмитро Шерембей.

За його словами, Кабмін жодним чином не пояснив причини рішення, і не подав альтернативи, куди саме має виселитися лікарня.

«Мабуть, у них є свої домовленості. І таким чином Кабмін розраховується з московським патріархатом різними приміщеннями. Нам стало відомо, що там буде створений готель для VIP-персон лаври», - сказав Шерембей.

За його словами, ця клініка створена на кошти міжнародних донорів і є найкращим медичним закладом в країнах СНД.

Шерембей також наголосив, що 7 липня хворі на ВІЛ/СНІД зі всієї України прийдуть під стіни Кабміну, а в регіонах під стіни облдержадміністрацій з матрацами, аби домогтися від влади пояснень, чому в країні, де найвищий рівень захворюваності на СНІД, уряд закриває сучасну лікарню, яка щороку допомагає 20 тисячам хворих на ВІЛ/СНІД. Свою позицію щодо конфлікту з виселенням лікарні пообіцяла оприлюднити прес-служба Києво-Печерської лаври, втім останньої миті її представники відмовилися коментувати ситуацію посилаючись на «зайнятість священнослужителів».  

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги