НОВИНИ

Українця, звинуваченого у шпигунстві в РФ, залишили під вартою ще на два місяці

Сергія Скирту підозрюють у намаганні викрасти інформацію про діяльність російських підприємств.

Суд у російському Єкатєрінбурзі продовжив на два місяці арешт громадянина України Сергія Скирти, якого влада Росії підозрює у промисловому шпигунстві. Про це повідомляє управління ФСБ Росії у Свєрдловській області.

Скирту затримали в Єкатеринбурзі в кінці березня. Слідчі вважають, що він протягом року збирав науково-технічну інформацію про діяльність російських підприємств, зокрема Уральского турбинного завода.

Проти українця порушили кримінальну справу за статтею «Незаконне отримання та розголошення відомостей, що становлять комерційну, податкову або банківську таємницю».

У ФСБ стверджують, що Скирту заарештували при отриманні документів із виробництва високотехнологічного енергетичного обладнання. Збиток від передачі цих матеріалів, за даними спецслужб Росії, міг скласти кілька сотень мільйонів рублів. В управлінні ФСБ по Свердловській області заявили, що громадянин України зізнався у скоєнні злочину.

Правозахисники заявляють, що арешт Скирти політично мотивований. Зокрема, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук заявила, що Скирта – серед щонайменше 11 українців, які залишаються ув’язненими в Росії з політичних мотивів.

Читайте також: Бранці Кремля. Як українці стають політв'язнями в РФ.

Як повідомлялося, за словами президента Петра Порошенка, Росія незаконно утримує понад 30 українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.