НОВИНИ

Росія хоче будувати АЕС у Фінляндії

Наразі Росатом вже постачає паливо для двох енергоблоків АЕС «Ловііса» та реалізовує підписаний у 2013 році контракт на будівництво АЕС «Ханхіківі-1».

Російська держкорпорація Росатом візьме участьу тендері з приводу будівництва додаткових блоків на АЕС у Фінляндії. Про це заявив глава корпорації Сєргєй Кірієнко.

За його словами, компанія вже активно працює у Фінляндії. Зокрема, Росатом постачає паливо для двох енергоблоків АЕС «Ловііса» та реалізовує підписаний у 2013 році контракт на будівництво АЕС «Ханхіківі-1», відповідно до якого росіянам належить 34% інвестицій.

Як повідомляється, на проект з АЕС «Ловііса» російська сторона покладає великі надії. Станцію розпочали будувати у 1971 році, однак вона є унікальною через використання західних технологій, представлених компаніями Westinghouse i Siemens , та роботи радянських реакторів.

АЕС «Ловііса» має два енергоблоки з потужністю в 510 МВт кожен. Перший завершить роботу у 2027 році, другий – в 2030. Таким чином, перед фінською владою постане питання про необхідність будівництва нової станції.

Як відомо, на відміну від скандинавських країн, Фінляндія покладається на ядерну енергетику. Цьому, зокрема, сприяє відсутність місцевих енергоресурсів. Окрім АЕС «Ловііса» в країні працює АЕС «Олкілуото».

Нагадаємо, 16 червня у Москві президент Фінляндії Саулі Ніїністо зустрівся з президентом РФ Владіміром Путіним попри критику з боку низки фінських політологів та уряду Естонії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.