НОВИНИ

ГПУ просить суд визнати вертолітний майданчик Януковича незаконним

У ГПУ зазначили, що що дозвіл на це будівництво видавався за часів злочинного режиму попередньої влади.

Генеральна прокуратура України ініціює перегляд судових рішень, якими залишено без розгляду позов прокурора про визнання незаконним будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі у Києві. Про це інформує прес-служба ГПУ

«Проявляючи послідовність у здійсненні конституційної функції представництва інтересів держави в суді, заступником генерального прокурора України Віталієм Каськом ініційовано перегляд Верховним судом України рішень адміністративних судів у справі за позовом прокурора щодо визнання незаконним будівництва об'єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги у Києві (вертолітний майданчик, будівництво якого пов'язують із колишнім Президентом України Януковичем В.Ф.)», - повідомили у Генпрокуратурі.

У прес-службі наголосили, що видача дозвільних документів на це будівництво та перевірка їх законності з боку органів прокуратури відбувалися у 2012 - 2013 роках під час існування злочинно-корупційного режиму попередньої влади, якою вчинялися дії, спрямовані на узурпацію всіх її гілок та знищення демократії в Україні.

«Ліквідація наслідків цього режиму нині є одним з основних завдань, а скасування незаконних дозволів на скандальне будівництво в судовому порядку сприятиме утвердженню конституційних принципів законності та верховенства права, відновленню довіри суспільства до органів влади в Україні», - підкреслили у відомстві.

Однак судами першої та апеляційної інстанцій адміністративний позов прокурора залишено без розгляду з підстав пропуску строку на звернення до суду. Вищий адміністративний суд України також погодився з такими висновками попередніх судових інстанцій.

«Органи прокуратури у своїх позовних вимогах доводять, що забудовник не мав усіх необхідних документів, зокрема правовстановлюючих документів на земельну ділянку, документів про результати оцінки впливу на стан навколишнього природного середовища тощо», - додали у Генпрокуратурі.

Окрім того, земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин Дніпра».

«Однак дозволу на виконання будівельних робіт у органа охорони культурної спадщини забудовником не отримано», - зазначили у прес-службі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.