НОВИНИ

Генерал Назаров проходить як свідок у справі Іл-76 – Генштаб

Винуватці трагедії будуть встановленні після завершення слідства.

Слідство за фактом катастрофи військово-транспортного літака Іл-76, який збили над Луганськом бойовики 14 червня 2014 року, триває, винуватці трагедії будуть встановлені лише після його завершення. Про це повідомила прес-служба Генерального штабу Збройних сил України у річницю трагедії.

"Зараз триває слідство, яке має не лише визначити обставини трагедії, а й з’ясувати, чи можна було її уникнути, та встановити винних у ній. Остаточні причини і винуватці катастрофи Іл-76 будуть встановлені судом після завершення слідства", - йдеться у повідомленні.

Водночас у Генштабі наголосили, що у ЗМІ "триває кампанія з дискредитації генерал-майора Віктора Назарова, який на той час виконував обов’язки начальника штабу АТО, під чиїм керівництвом проходила розробка більшості операцій".

"Допоки триває слідство, коментування цієї події є компетенцією виключно Генеральної прокуратури України, яка здійснює відповідні процесуальні дії. Ми ж можемо лише повідомити, що нині генерал-майор Віктор Назаров продовжує нести службу заступником начальника Генерального штабу Збройних сил України", - заявили у Генштабі.

При цьому підкреслюється, що за безпосередньої участі Назарова було сплановано низку успішних військових операцій, результатом яких стало звільнення багатьох територій і населених пунктів Донецької та Луганської областей від проросійських незаконних збройних формувань та російських терористичних військ.

"Під час виконання завдань та прийняття рішень Віктор Назаров демонстрував компетентність та професіоналізм", - наполягають у Генштабі і додають, що відповідно до вимог законодавства генерал-майор Назаров за викликом слідчого ГПУ бере участь у всіх необхідних процесуальних діях як свідок.

Нагадаємо, 14 червня під час посадки в Луганському аеропорту терористами був збитий військово-транспортний літак Іл-76, на борту якого перебували 40 військовослужбовців 25-ї повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу 25-ї окремої бригади військово-транспортної авіації. Всі вони загинули.

Першому заступнику керівника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Віктору Назарову оголосили про підозру в недбалому ставленні до служби, наслідком чого стала загибель військових.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.