НОВИНИ

США планують розмістити свої військові склади в Польщі та Литві

Варшава і Вільнюс підтвердили переговори з Вашингтоном про розміщення зброї.

Варшава і Вашингтон ведуть переговори про будівництво в Польщі складів для американського військового обладнання. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву Міністерства оборони Польщі.

Згідно із заявою, міністру Томашу Семоняку пообіцяли, що США незабаром приймуть рішення про будівництво таких складів.

Як відомо, раніше NYT повідомив, що Пентагон може відправити у кілька країн Балтії та Східної Європи танки, бойові машини  та іншу важку техніку, а також до 5000 солдатів. До такого кроку США можуть вдатися, щоб утримати можливу російську агресію в Європі.

За даними видання, поки що це лише пропозиція, яка повинна бути затверджена Білим домом та міністром оборони США Ештоном Картером. За даними газети, Пентагон сподівається отримати «зелене світло» до зустрічі міністрів оборони країн НАТО, яка відбудеться у Брюсселі наприкінці червня.

Як стало відомо згодом, Варшава і Вільнюс підтвердили переговори з США про розміщення зброї.

Міністр оборони Томаш Семоняк повідомив,  що це питання він обговорював з міністром оборони США 19 травня.

В офіційному Twitter міноборони Польщі також підкреслюється, що розміщення зброї стане ще одним кроком до посилення американської присутності в регіоні.

Факт переговорів з США підтвердили також в міноборони Литви. Як заявив глава відомства Юозас Олекас, країна майже завершила підготовку своєї військової інфраструктури розмістити зброю на постійній основі. Олекас додав, що подібний захід позитивно вплинув би на безпеку Литви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.