НОВИНИ

  ▪  

Релігієзнавець: після об’єднання УПЦ КП та УАПЦ Вселенський патріархат втрутиться в українське питання

Об’єднання двох українських церков – принципове питання для Константинопольської православної церкви.

У разі успішного об’єднання Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, Константинопольський патріархат вступить у перемовини стосовно статусу української Церкви. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив релігієзнавець Юрій Чорноморець.

«Для Вселенського Патріархату об’єдання – це принципове питання. Під час президенства Леоніда Кучми і Віктора Ющенка умовою Вселенського Патріархату про вступ в активні перемовини з українського питання було об’єднання двох церков: УПЦ КП та УАПЦ. Згодом, починаючи з 2009 року, умова вже була більш жорсткою: ми взагалі розглядатимемо українське питання тільки після напрацювання моделі об’єднання усіх трьох церков: тобто щоб УПЦ МП теж брала участь у процесі», – розповів Чорноморець.

За його словами, наразі позиція Константинопольського патріархату знову змінилася.

«Наскільки нам відомо зараз, то позиція Вселенського Патріарха знову пом’якшала і він говорить про єдність хоча б двох церков. І дійсно, Вселенський Патріарх як вища апеляційна інстанція православ’я, згідно канонів, як Церква-мати для України втрутиться в українське питання (після можливого об’єднання – Ред.) і розпочне перемовини з іншими патріархами стосовно вирішення всієї української церковної кризи», – додав релігієзнавець.

Як повідомлялося, в УПЦ КП та УАПЦ пропонують скликати об'єднавчий Собор 14 вересня.

Читайтет також: Релігієзнавець: на Сході та в Центрі УАПЦ не має сильних парафій, тому священики більше бояться об’єднання церков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.