НОВИНИ

Росія може продовжити продовольчі санкції – Мєдвєдєв

Це станеться у разі продовження або посилення міжнародних санкцій проти РФ.

Ембарго на імпорт закордонного продовольства, ухвалене Росією після запровадження санкцій проти неї, яке закінчувалося в серпні 2015 року, можуть продовжити. Це заявив голова уряду РФ Дмітрій Мєдвєдєв.

«Дійсно, далі наші дії будуть залежати і від дій наших партнерів. Судячи з їхніх висловлювань, вони поки не хочуть і не планують повертатися на ринок, але й ми їх просити не будемо», – заявив Мєдвєдєв.

За словами Мєдвєдєва, імпорт продовольства за перші п'ять місяців дії ембарго знизився на третину, але російський внутрішній ринок «цього практично не помітив».

Курс на імпортозаміщення став природною частиною продовольчої політики, заявив прем'єр-міністр РФ, зазначивши підвищення конкурентоспроможності російських аграріїв – торік експорт їхньої продукції нібито зріс на 40%.

Він підкреслив, що продовольчу політику влада має намір реалізовувати незалежно від санкцій.

Що стосується власне продовольчої безпеки, то за словами Мєдвєдєва, зараз РФ в повній мірі забезпечена чотирма з восьми базових продуктів.

Незалежність по зерну забезпечена на 98,9% (за планом було потрібно 95%), по цукру – на 92,4% (не менше 80%), по рослинній олії – на 84,4% (не менше 80%), по картоплі – на 97,4% (не менше 95%).

По чотирьох інших «стратегічних» продуктах бажаного результату поки немає.

Мова йде про м'ясо (82,3% за мети 85%), молоко (77,4% і 90%) і рибну продукцію (79,4% з 80%).

Найгірше, на подив прем'єра, ситуація з російською харчовою сіллю – на цьому напрямку незалежність забезпечена лише на 54,7% з необхідних доктриною продовольчої безпеки 85%.

Як повідомлялося, Росія обіцяє скасувати продовольчі санкції проти Кіпру, Греції та Угорщини.

Нагадаємо, у травні держсекретар США Джон Керрі назвав головною умовою зняття санкцій США і ЄС з Росії повне виконання Мінських домовленостей.

Крім того, представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв повідомив, що в ЄС вже підготували пакет посилених санкцій проти Росії у випадку її атаки на Маріуполь. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.