НОВИНИ

  ▪   Світлана Кравченко

Слухання справи Джемілєва-молодшого за межами Криму порушує міжнародне право – російський правозахисник

На думку Дмітрія Макарова, милосердя не є типовою рисою для російського правосуддя.

Правозахисники у справі Хайсера Джемілєва, який обвинувачується у вбивстві, сподіваються не так на правосуддя, як на "милосердя". Про це у коментарі Тиждень.ua повідомив російський правозахисник, заступник голови Кримської польової місії з прав людини Дмітрій Макаров.

«У нас не так багато інформації щодо цієї справи. Слухання проходять у Краснодарському краї. І наскільки нам відомо, суть обвинувачення з боку захисту не оскаржувалася. Тож ідеться про те, що людина повинна підпасти під амністію», – зауважує він.

Макаров зазначає, що правозахисники наразі не мають особливих нарікань щодо самого судового процесу.

Але, за його словами, це може бути зумовлене відсутністю достатньої кількості інформації, оскільки цей випадок не досить широко висвітлюється у російських та українських ЗМІ.

Однак Макаров наголошує на принциповому моменті – на факті вивезення Джемілєва за територію Криму та розгляді справи поза межами півострова, що викликає низку запитань.

«Ми повторюємо постійно, що справи кримчан треба розглядати безпосередньо в Криму. Це було б слушно з огляду на принципи міжнародного гуманітарного права», – підкреслює він.

Крім цього, правозахисник зауважує, що у справі Джемілєва-молодшого наразі єдиним виходом залишається надія на "милосердя", яке, на його думку, є не дуже типовою рисою для російського правосуддя.

«РФ  у випадках, коли є можливість використати кримінальні справи у політичних цілях, зазвичай так і робить», – резюмує Макаров.

Як повідомлялося, російське обвинувачення просить 5,5 років тюрми для сина Джемілєва. У свою чергу, захист просить амністувати Хайсера Джемілєва в рамках оголошеної до 70-річчя Перемоги амністії.

Зауважимо, присяжні РФ винесли синові Джемілєва вердикт, ідентичний вироку українського суду, його визнали винним у ненавмисному убивстві, відкинувши звинувачення в умисному вбивстві з хуліганських мотивів.

Нагадаємо, у травні 2014 року Слідчий комітет Росії затримав Хайсера Джемілєва, звинувачуваного в убивстві, а суд арештував його. Його звинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 105 (убивство), ст. 222 (незаконне зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів) і ст. 226 (викрадення зброї) Кримінального кодексу Росії.

За версією слідства, у період часу з 2 квітня до 20 травня 2013 року Хайсер Джемілєв таємно взяв у батька карабін калібру 7,62 мм і 10 патронів і сховав їх у своєму домі в Бахчисараї.

27 травня 2013 року син Джемілєва у своєму домі випадково, з необережності, як говорив він пізніше, вистрелив у 30-річного Февзі Едемова – його знайомого, жителя Бахчисарайського району, який працював у будинку. Едемів помер на місці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.