НОВИНИ

Під Сімферополем невідомі в масках схопили кримського татарина

За даними правозахисників, під будівлею ФСБ у Криму також затримали 12 осіб, які прийшли підтримати співвітчизника.

Біля будівлі управління російського ФСБ в Криму на вулиці Франка в Сімферополі були затримані 12 осіб, які прийшли підтримати співвітчизника Різу Ізетова, затриманого вранці 4 червня в с. Строганівка Сімферопольського району. Про це інформують ЗМІ.

Як повідомили в Кримській польовий місії з прав людини, співробітники поліції затримали людей для з'ясування особи і перепровадили в Київський райвідділ МВС Криму.

При цьому, як підкреслили правозахисники, у людей при собі були документи.

В даний час до затриманих повинен бути допущений адвокат Еміль Курбедінов.

Раніше активіст кримськотатарського руху, глава ЦВК Курултаю Заїр Смедляєв повідомив про те, що вранці 4 червня в селі Строганівка був заарештований невідомими в масках Різа Ізета.

Коментарів від «правоохоронців» Криму за даними затримань немає.

Згодом Смедляєв повідомив про те, що Різу Ізетова, якого затримали під Сімферополем, відпустили, а на тих, хто прийшов під будівлю ФСБ підтримати його складатимуть адміністративні протоколи.

«Після деяких процедурних дій в ФСБ Різу Ізетова відпустили додому, проте тих, хто намагався у невідомих з'ясувати, хто вони такі і на підставі чого проводять арешт у Київському РВВС після встановлення осіб складатимуть адмінпротоколи, з ними перебуває адвокат Еміль Куртбедінов», – написав він у Facebook

 

Напередодні МЗС України закликало ООН більш чітко фіксувати порушення прав людини в Криму, про що не раз заявляли незалежні міжнародні правозахисні організації. Російська влада Криму називає ці заяви перебільшеними. Днями в МЗС Росії закликали не політизувати кримськотатарське питання на півострові.

Нагадаємо, російська прокуратура Криму має намір переслідувати близько 50 осіб, які, на її думку, мали відношення до організації Євромайдану на півострові.

Як повідомлялося, напередодні канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що анексія Криму порушила світовий порядок, на що дуже обурилися в Кремлі, дорікнувши всім, що у контексті Криму варто вживати слово "приєднання".

Рекомендуємо до прочитання: Крим показав, що у екосистемі Східної Європи з’явився дуже креативний хижак, - Мітчелл.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.