НОВИНИ

«Прокуратура» Криму зібралася судити 50 євромайданівців

До списку потрапили відомі правозахисники, активісти і звичайні громадяни. Фігурують у ньому також Чубаров, Чийгоз, Смедляєв.

Російська прокуратура Криму має намір переслідувати близько 50 осіб, які, на її думку, мали відношення до організації Євромайдану на півострові. Про це свідчать документи, передані журналістам кримськими джерелами.

До списку потрапили відомі правозахисники, активісти і звичайні громадяни.

Серед підозрюваних є люди, які вже так чи інакше піддавались погрозам чи були притягнуті до відповідальності «новою» кримською прокуратурою.

Зокрема, в ньому фігурують Рефат Чубаров, Ахтем Чийгоз, Заїр Смедляєв, Андрій Щекун, родина Ковальських, Едуард Леонов, Сергій Юрченко, Сергій Мокренюк та інші відомі і мало відомі кримчани.

У списку також значиться ім'я Олександра Костенка, якого в перебігу гучної справи в Криму за побиття «беркутівця» на Майдані «прокурор» Поклонська вже засудила до 4 років і 2 місяців в'язниці.

Кілька днів тому «прокурор» Криму Поклонська заявила, що встановили імена та прізвища всіх командирів, які збирали прихильників Євромайдану в Криму та організовували їх відправлення до Києва.

Справу веде Слідчий комітет Російської Федерації щодо "Республіки Крим".

У Facebook від імені пані Поклонської зазначається, що «всі вони віддавали незаконні накази атакувати з ланцюгами, палицями і коктейлями «Молотова» співробітників «Беркута».

У переданих списках багато людей, які вже залишили півостров і перебувають на материковій частині України, що зазначено і в самих документах.

У своєму ж повідомленні в мережі Поклонська зазначила: «Люди, про яких ідеться, поки ще не затримані, але покарання для них буде невідворотним – усі вони незабаром опиняться на лаві підсудних».

Як повідомлялося, напередодні канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що анексія Криму порушила світовий порядок, на що дуже обурилися в Кремлі, дорікнувши всім, що у контексті Криму варто вживати слово "приєднання".

Рекомендуємо до прочитання: Крим показав, що у екосистемі Східної Європи з’явився дуже креативний хижак, - Мітчелл.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.