НОВИНИ

Порошенко підписав закон щодо умов повернення строкових депозитів

"Закон спрямований на встановлення стабільності банківської системи через урегулювання механізму створення ресурсної бази діяльності банківської системи", - йдеться у повідомленні.

Президент Петро Порошенко затвердив внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів, який був прийнятий Верховною Радою 14 травня. Про це інформує прес-служба глави держави.

"Закон (№ 424-VIII) спрямований на встановлення стабільності банківської системи через урегулювання механізму створення ресурсної бази діяльності банківської системи", - йдеться у повідомленні.

Так, затверджені зміни до Цивільного кодексу, який регулює договірні відносини, та закону "Про цінні папери та фондовий ринок", який регулює оплату ощадних (депозитних сертифікатів), відповідно до яких клієнти банку матимуть право отримати вклади та нараховані по ним відсотки за строковим банківським договором по закінченню терміну дії договору.

"При цьому дострокове повернення даного вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом можливе виключно у випадку, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу", - зазначили у прес-службі.

Водночас, з метою захисту інтересів вкладників, які не вимагають повернення суми строкового вкладу зі завершенням строку, та уникнень зловживань з боку банків, договір банківського вкладу вважатиметься продовженим лише на умовах вкладу на вимогу: "Тобто, пролонгація договору на умовах строкового вкладу можлива тільки при особистому переукладанні договору вкладником".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.