НОВИНИ

Крим показав, що у екосистемі Східної Європи з’явився дуже креативний хижак, - Мітчелл

Експерти Atlantic Council переконані, що НАТО має приділяти більше уваги конфлікту на Сході України.

У ЄС переконані, що для вирішення питання російської агресії на Сході України необхідна зміна тактики ведення бойових дій. Про це заявили у інтерв’ю на сайті Atlantic Council президент Центру аналізу європейської політики Весс Мітчелл та старший науковий співробітник центру Джакоб Грайгил.

За словами Грайгила, Україна має «дві головні проблеми», пов’язані з військовою агресією. Перша – це питання «обмеженості у часі», тому що «для того, аби організувати швидке реагування на агресію потребується 48 годин або три дні, а це надто довго, коли мова йде про такого агресора, як Росія».

Як заявляє експерт, мова йде про «малу, локальну, обмежену війну».

Другою проблемою, за його словами, є «невелике політичне бажання з боку союзників НАТО брати участь у конфлікті». Тому, як стверджує Джакоб Грайгил, потрібно «збільшувати витрати для протидії військовим операціям агремора і, одночасно, зміцнювати можливість місцевих сил швидко та ефективно реагувати».

Крім того, як зазначив Весс Мітчелл: «Крим показав, що у екосистемі Східної Європи з’явився дуже креативний хижак», і «НАТО не мало достатньо часу, щоб підготувати (йому) політичну та стратегічну відповідь».

Читайте також: Країни ЄС збільшують оборонні бюджети через російську агресію

Він переконаний, що зараз «НАТО повинна займатись превентивним захистом – захистом кордонів» від можливого нападу. За його словами, «якщо ви не передбачили кроків на випередження, можна із високим ступенем ймовірності говорити про те, що Росії вдасться вторгнення на певній обмеженій території».

Мітчелл переконаний, що анексія Криму стала наслідком неправильної стратегії керівництва країни щодо такого обмеженого вторгнення з боку Росії.

Читайте також: Анексія Криму порушила світовий порядок – Меркель

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.