НОВИНИ

Священні юдейські тексти Тору і Танах у Росії перевіряють на екстремізм

Прокуратура вилучила їх із гімназії в Єкатеринбурзі.

Священні юдейські релігійні тексти - Тору і Танах - вилучили з гімназії "Ор-Авнер" в російському Єкатеринбурзі для перевірки на екстремізмПро це повідомили ЗМІ з посиланням на завуча гімназії Анастасію Сузьміну.

"Співробітники прокуратури 28 травня вилучили з гімназії зразки підручників з єврейських традицій - Тору і Танах. У списку екстремістської літератури вони не значаться. Нам сказали, що буде призначена експертиза, але я не розумію причини такої уваги до цих книг", - сказала Сузьміна.

За словами члена експертної ради з релігієзнавчої експертизи при управлінні міністерства юстиції Свердловської області, доцента кафедри релігієзнавства УрФУ Зої Чернишкової, священні тексти найбільших світових релігій не повинні проходити експертизу.

"В спільноті релігієзнавців не прийнято експертувати сакральні релігійні тексти. Для мільйонів вірян людей це є святинею, істиною, і така експертиза може образити почуття цих людей. І якщо прокуратура звернеться до нашої ради по експертизу, то, швидше за все, ніяких ознак екстремізму ми не знайдемо", - зазначила Чернишкова.

"Деякий час тому в Томську була схожа ситуація з експертизою релігійно-філософського твору "Бхагавадгіта". Тоді справа трохи не дійшла до міжнародного скандалу", - додала вона.

В прокуратурі Свердловської області повідомили, що почали перевірку вилученої в гімназії "Ор-Авнер" в Єкатеринбурзі книги іудейської релігійної тематики у зв'язку зі зверненням.

Про це заявила керівник прес-служби прокуратури Свердловської області Лідія Смирнова.

"У прокуратуру надходить безліч звернень і за наявності підстав по кожному з них проводиться перевірка. В даному випадку також надійшло звернення, за яким розпочато перевірку", - пояснила вона, не назвавши, звідки прийшло звернення.

"На сьогоднішній день перевірка не завершена, у зв'язку з чим говорити про її результати передчасно", - додала Смирнова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.