НОВИНИ

У справі Нємцова з'явилися нові свідчення

До матеріалів справи про вбивство Нємцова додалися показання Анзора Губашева.

У матеріалах розслідування на даний момент є багато подробиць подій, що передували вбивству російського опозиціонера Боріса Нємцова, які відбулися в день злочину, однак обвинувачений Заур Дадаєв про них не повідомляв. Про це повідомило джерело, знайоме з ситуацією.

Як з'ясувалося, всі ці подробиці на допиті повідомив Анзор Губашев, однак їх СК РФ намагався не афішувати, побоюючись, що заарештований може відмовитися від свідчень.

За даними джерела, Губашев не визнає провину у вбивстві Нємцова, повідомляючи про те, що його фактично використали "втемну". Тобто, родич Заур Дадаєв і знайомий Беслан Шаваєв просили його про надання різних послуг: відвезти кудись, забрати і т. д. Однак про те, що в цей момент відбувалися підготовка і виконання усунення Нємцова, він не знав. При цьому Губашев згадує у своїх свідченнях і Руслана Гєрємєєва, оскільки бував у московській квартирі на Вєєрної вулиці, де частим гостем був і Гєрємєєв.

Ці свідчення змогли пролити світло на багато деталей злочину, про які не розповідав Дадаєв. Так, останній ніколи не згадував про свого командира Гєрємєєва, говорячи тільки про якогось Руслика.

За словами джерела, вже найближчим часом Губашев може відмовитися від своїх свідчень. Про це свідчить той факт, що на даний момент Азор Губашев і його брат Шадід - єдині обвинувачені, інтереси яких представляють тільки адвокати за призначенням. Проте вже на днях їх почнуть захищати адвокати, найняті родичами.

Крім двох докладних свідчень, у тому числі тих, від яких пізніше відмовився Дадаєв, про обставини вбивства Нємцова в матеріалах справи фігурують відеозаписи, на яких відображені всі передбачувані учасники злочину. Зроблені вони 28 лютого і 1 березня 2015 року в аеропорту камерами зовнішнього спостереження.

На перших записах видно, як Анзор Губашев і Беслан Шаванов приїжджають в аеропорт, а потім відлітають разом з столиці у Грозний. На наступний день камери зафіксували прибуття в аеропорт трьох осіб: Руслана Гєрємєєва, Заура Дадаєва і Руслана Мухудинова (Абдурахман або Чорний). Останній прощається зі знайомими, проводжає їх, після чого їде на Merecedes ML з держномером 007.

Нагадаємо, в ніч на суботу, 28 лютого, у центрі Москви, на Замоскворєцкому мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.

Пізніше російські правоохоронці затримали п’ятьох осіб, яких згодом звинуватили у замовному вбивстві.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.