НОВИНИ

З Москви на Луганщину прислали спецгрупу для розслідування обставин полону російських військових – СБУ

Покарати можуть місцевих бойовиків.

З Росії до терористів «ЛНР» надіслали спеціальну групу, яка мусить розслідувати питання здачі в полон спецпризначинців ГРУ ГШ РФ Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва під Щастям. Про це повідомив речник СБУ Маркіян Лубківський на сторінці у мережі Facebook.

«Як повідомляють джерела Служби безпеки України в т.зв. «ЛНР», у тамтешніх бойовиків сталася істерика, бо з Москви декілька днів тому приїжджала «серьезная правительственная коммисия по расследованию обстоятельств попадания в плен двух ГРУшников», – зазначив Лубківський.

За його словами, комісія матиме «наслідки» для бойовиків.

«Московські куратори на місці шукали серед бойовиків найтолковіших для доповіді московським гостям... Кажуть, «тягали» на розмови і команадирів «казачого гвардійського батальйону ЛНР», які в день сутички стояли поруч, за те, що не надали спецназу ГРУ підтримку і допустили їхнє захоплення... Розбиралися серйозно. З наслідками...» – додав він.

За словами Лубківського, військовим РФ поставили завдання розробити легенди для прикриття у разі потрапляння до полону.

«Всім російським військовослужбовцям поставлене завдання розробити легенди прикриття на випадок провалу (під місцевих ополченців), а також виробити всі необхідні «липові» документи під міліцію ЛНР», – зазначив речник СБУ.

«Як і обіцялося, інформую вас про ситуацію з заарештованими військовослужбовцями ГРУ Гентштабу ЗС РФ. Стан їхнього здоров'я - задовільний. Їхня медична реабілітація проходить нормально - лікарі продовжують надавати капітану Єрофєєву та сержанту Алєксандрову всю необхідну медичну допомогу», – розповів Лубківський про стан здоров’я російських ГРУшників.

За його інформацією, Росія ще не зверталася стосовно зустрічі з ними.

«Вкотре хочу наголосити, що немає жодних перешкод для відвідання цих громадян консульськими співробітниками посольства РФ в Україні... Вони будуть допущені до заарештованих після погодження російською стороною усіх процедурних питань з МЗС України», – додав він.

Як повідомлялося, суд узяв під варту обох російських військових, затриманих у травні під Щастям.

Як відомо, російські спецназівці потрапили в полон, коли у складі диверсійно-розвідувальної групи намагалися захопити стратегічний міст в районі Щастя.

Один з військових РФ - Алєксандр Алєксандров, сержант з третьої бригади спецназу в Тольятті (РФ), контрактник, служить з 12 грудня 2012 року. Він розповів про те, що група базувалася в Луганську, а приїхав в Україну "захищати" область. Александров під час допиту також назвав всі прізвища та позивні членів їхньої групи.

Другий - капітан Євген Єрофєєв родом з Куйбишева.

У Росії і у бойовиків заявили, що вони є співробітниками так званої "народної міліції "ЛНР".

У Кремлі намагаються відхреститись від полонених росіян. Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що російських військових на Донбасі немає, а питання про перевірку інформації із затримання спецназівців потрібно адресувати не в Кремль, а в Міноборони.

Пізніше в Міноборони Росії назвали затриманих в Україні працівників ГРУ "колишніми військовими", і попросили їх звільнити.

20 травня в інтерв'ю товариш по службі затриманого російського спецназівця заявив, що той не звільнявся зі служби.

20 травня Лубківський повідомив, що затриманим оголосили про підозру в тероризмі.

Крім того, 21 травня СБУ заявила, що російські спецназівці перебувають в Україні з березня минулого року.

Дивіться також: СБУ показала фото членів групи затриманих ГРУшників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.