НОВИНИ

Ірландці підтримали легалізацію одностатевих шлюбів

Принаймні, про це свідчать попередні дані референдуму.

Жителі Ірландії на національному референдумі проголосували за легалізацію одностатевих шлюбів у країні. Про це свідчать попередні дані підрахунку голосів на референдумі, який відбувся у п’ятницю, 22 травня.

Понад 3,2 мільйона людей запитали, чи готові вони внести поправки до Конституції країни, які дозволять парам однієї статі офіційно одружуватися. Підрахунок голосів почався о 09:00 за британським часом в суботу вранці. Вже повідомляється про "надзвичайно високу" явку. Остаточні результати очікуються сьогодні до кінця дня.

У разі позитивного рішення Ірландія стане першою країною, де відповідні поправки в Конституцію будуть внесені не в законодавчому чи судовому порядку, а шляхом загального голосування.

Референдум може стати переломним моментом в історії католицької Ірландії, яка вважається прихильником традиційних цінностей.

Гомосексуалізм в Ірландії був легалізований в 1993 році і одностатеві пари можуть вступати у цивільні шлюби, але прихильники референдуму кажуть, що такі союзи не мають повного спектру прав і засобів захисту, що надаються для подружніх пар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.