НОВИНИ

У Міноборони спростовують інформацію Amnesty International про катування

ЗСУ діють у суворій відповідності до чинного законодавства, не утримують жодних осіб, затриманих під час конфлікту на сході України, і не використовують для цього об’єкти Міністерства оборони.

Звіт правозахисної організації Amnesty International про застосування сторонами конфлікту на Донбасі катувань по відношенню до полонених містить випадки перекручування фактів та підміни понять. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

"Збройні Сили України ніколи не утримували і не утримують "в заручниках" або "в полоні" ані цивільних громадян, ані комбатантів, які підозрюються у терористичній діяльності на території Донецької та Луганської областей», - йдеться у повідомленні.

Відповідно до заяви відомства, ЗСУ діють у суворій відповідності до чинного законодавства, не утримують жодних осіб, затриманих під час конфлікту на сході України, і не використовують для цього об’єкти Міністерства оборони.

"Затримання осіб, які підозрюються у посяганні на засади державної безпеки, вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, терористичній діяльності, вчиненні інших правопорушень є прерогативою Служби безпеки України. За рішеннням суду СБУ застосовує до них запобіжні заходи — утримання під вартою", - зазначається в заяві Міноборони.

Нагадаємо, раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила 36-сторінковий звіт, у якому йде мова про катування полонених. Організація заявила, що тортури застосовують як бойовики, так і українські військові.

Служба безпеки України вже виступила зі спростуваннями даної інформації. Водночас, СБУ заявила, що готова спільно з військовою прокуратурою перевірити кожен випадок, згаданий у звіті Amnesty International.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.