НОВИНИ

США нададуть Україні ще $18 млн допомоги

Ця допомога розподілятиметься через міжнародні гуманітарні організації, зокрема - через відділення Червоного Хреста та агентства ООН, залучені до гуманітарної діяльності та надання допомоги жертвам насильства.

США виділяють додатково 18 мільйонів доларів для надання гуманітарної допомоги населенню України, яке постраждало внаслідок бойових дій на сході. Про це заявив керівник Управління Державного департаменту США з питань населення, міграції та біженців Саймон Геншо.

"Сполучені Штати визнають, що Україна стикається із серйозними гуманітарними проблемами. Тож США виділяють додатково 18 мільйонів доларів для надання гуманітарної допомоги. Загалом обсяг гуманітарної допомоги з боку США з початку конфлікту становить близько 60 мільйонів доларів", - сказав Геншо.

Він уточнив, що ця допомога розподілятиметься через міжнародні гуманітарні організації, зокрема - через відділення Червоного Хреста та агентства ООН, залучені до гуманітарної діяльності та надання допомоги жертвам насильства.

"Ми давно працюємо з цими організаціями, повністю їм довіряємо та маємо чітку систему спостереження за ефективністю використання коштів. Ми очікуємо, що український уряд тісно співпрацюватиме з цими організаціями, адже разом завжди легше досягати поставленої мети", - зауважив американський урядовець.

Він подякував уряду України за зусилля, спрямовані на розв'язання проблем вимушених переселенців, а також за сприяння, яке українська влада надає міжнародним та неурядовим організаціям, таким, як Червоний Хрест, у наданні гуманітарної допомоги постраждалим та у переміщенні необхідних для цього вантажів через лінію зіткнення.

"Такий підхід свідчить про рішучість українського уряду в дотриманні міжнародних гуманітарних норм", - підкреслив Геншо. Він висловив задоволення зустрічами, які він мав з владними структурами України, й зазначив, що "завжди приємно мати справу з чесним партнером".

В цілому, за оцінкою представника Держдепу, внаслідок бойових дій на сході України кількість переміщених осіб сягнула 2 мільйонів, ще близько 5 мільйонів людей потребують допомоги. При цьому, за словами американського урядовця, з початку бойових дій загинули близько 7 тисяч осіб.