НОВИНИ

СБУ заперечує катування затриманих

СБУ готова спільно з військовою прокуратурою перевірити кожен випадок, згаданий у звіті Amnesty International.

Служба безпеки України заявила, що не утримує полонених, а до затриманих за підозрою у вчиненні злочинів застосовує лише законні заходи. Про це йдеться у відповіді СБУ на звіт Amnesty International про катування на сході України, яке нібито здійснюють і бойовики, і українські бійці.

Водночас, в СБУ наголосили, що готові спільно з військовою прокуратурою провести розслідування по кожному випадку, згаданому у звіті міжнародної організації.

"Служба безпеки України відкрита до діалогу з міжнародними організаціями щодо умов перебування затриманих на території України. Враховуючи оприлюднений сьогодні звіт Amnesty International про застосування сторонами конфлікту на сході України катувань до полонених, СБУ пропонує провести зустріч з представниками цієї організації", - йдеться у повідомленні.

Також в СБУ наголосили, що "ні у СБУ, ні в Україні не утримується жодних полонених".

"Сьогодні СБУ затримує осіб, які підозрюються у посяганні на основи державної безпеки, вчинення дій, направлених на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, терористичній діяльності, вчиненні інших правопорушень. За рішенням суду СБУ застосовує до них міру запобіжного заходу – тримання під вартою…", - уточнюється у повідомленні.

СБУ, крім того, наголосила, що вона надає "постійний і безумовний доступ до затриманих осіб усім міжнародним організаціям, які опікуються правами людини, в тому числі Міжнародному комітету "Червоного Хреста", Спеціальної місії ООН з прав людини, експертам з прав людини Європейського Союзу, ОБСЄ, Amnesty International".

"До затриманих мають доступ й українські правозахисні організації, Уповноважена з прав людини Верховної Ради України, адвокати", - додали в СБУ.

Нагадаємо, раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила 36-сторінковий звіт, у якому йде мова про катування полонених. Організація заявила, що тортури застосовують як бойовики, так і українські військові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.