НОВИНИ

Згадка про анексію Криму залишиться у декларації Саміту Східного партнерства

Але при цьому до тексту декларації як компроміс внесуть і згадку про те, що дві країни голосували проти такого визнання в Генеральній асамблеї ООН.

У підсумковій декларації саміту учасників програми ЄС «Східне партнерство» в Ризі залишиться формулювання з засудженням нелегальної анексії Росією українського Криму, проти якої виступали Білорусь і Вірменія.

Але при цьому до тексту декларації як компроміс внесуть і згадку про те, що ці дві країни голосували проти такого визнання в Генеральній асамблеї ООН.

"ЄС підтверджує свої позиції, проголошені у Спільній заяві на саміті ЄС – Україна 27 квітня, включно з позицією щодо незаконної анексії Криму і Севастополя. Учасники саміту підтверджують свої позиції стосовно резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 про територіальну цілісність України", – мовиться в нинішньому тексті проекту декларації.

Президент України Петро Порошенко, коментуючи в Ризі небажання Мінська й Єревана погоджуватися на згадку про нелегальність анексії Криму, заявив, що ситуація з анексією Криму «визнана всім світом», а коли Білорусь недостатньо рішуча, щоб визнати це, то «це проблема Білорусі, а не ЄС».

Член Європейського парламенту від Німеччини Ельмар Брок, зі свого боку, заявив у Ризі, що президент Вірменії Серж Сарґсян "перебуває під неймовірною загрозою з боку росіян", бо, за його словами, якщо Вірменія залишиться без підтримки і військ Росії, то конфлікт через Нагірний Карабах виграє Азербайджан.

Європарламентар від Польщі Яцек Саріюш-Вольський у зв’язку з цим наголосив журналістам у Ризі:

"Правдиве твердження полягає в тому, що територія суверенної держави України, з Кримом і Донбасом, зазнала вторгнення, частину її анексувала й окупувала третя сторона – Росія. Це твердження, ця позиція не можуть бути предметом переговорів – так само, як не є предметом переговорів твердження, що вірмени стали жертвами геноциду".

"Вірмени мають зрозуміти: якщо вони вимагають правди, яку декому важко визнати, щодо долі їхнього народу, то вони не можуть хотіти від інших відмовлятися від правди, не казати правди. А правда кришталево ясна: це анексія, окупація, вторгнення. Із цього приводу ми не можемо піти на компроміс", – додав польський європарламентар.

Нагадаємо, Вірменія і Білорусь заявили про відмову підписувати підсумкову декларацію, якщо в ній буде будь-яка згадка про нелегальність анексії Росією українського Криму.

Як відомо, 21-22 травня у Ризі триває четвертий саміт Східного партнерства під головуванням президента Європейської Ради Дональда Туска, який разом з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером представляє Європейський Союз. У заході візьмуть участь представники країн ЄС, а також Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.

Напередодні саміту депутат ЄП від Польщі Яцек Саріуш-Вольські наголосив, що якщо ЄС не захистить свободу і демократію своїх сусідів, свобода, демократія і процвітання Європи будуть в небезпеці.

В той же час, 20 травня на засіданні Європарламенту бельгійський депутат Марк Демесмекер з фракції Європейських консерваторів і реформістів, різко розкритикував нинішній проект підсумкового документа саміту Східного партнерства в Ризі через те, що він не містить положень про російську агресію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.