НОВИНИ

Саріуш-Вольські: Росія не завадить європейському вибору України

«Якщо ми не захистимо свободу і демократію наших сусідів , наша власна свобода, демократія і процвітання будуть в небезпеці», - вважає депутат Європарламенту.

Росія намагалася зірвати Східне партнерство України та розпочала війну на Донбасі, однак Європейський Союз повинен надалі прогресувати в зближенні з Києвом. Про це 20 травня під час дебатів у Європарламенті, присвячених саміту Східного партнерства, заявив депутат від Польщі Яцек Саріуш-Вольські.

«Східне партнерство - добре розроблена політика стратегічного значення. І вона дуже потрібна ЄС, адже впливає на її економіку, процвітання і безпеку, і тому головним завданням Союзу є мир. І це дуже потрібно нашим сусідам, тому що вони хочуть трансформуватися за європейською моделлю», - заявив Саріуш-Вольські, додавши, що робота щодо Східного партнерства триватиме і надалі з необхідними змінами та посиленням.

«Була спроба зірвати Східне партнерство України, яка проявилася у тиску Росії з вимогою відмовитися від підпису у Вільнюсі. Євромайдан дав чітку відповідь, вистояв проти тиску Росії і народ України сказав: «ми хочемо європейських цінностей». Тоді Росія розпочала війну проти їхнього вибору. Але Росія не зможе зашкодити Східному партнерству та вільному вибору вільних народів. Є старе правило: «коли ведмідь нападає, не можна втікати», - наголосив євродепутат.

«Коли хтось намагається зупинити вас, у вас є два варіанти - або відступити, або прогресувати далі з подвійною енергією. Ми вибираємо другий варіант, тому що по-перше, наші партнери мають сильне прагнення цього, по-друге, це відповідає основним інтересам ЄС і базується на наших цінностях. І по-третє, якщо ми не захистимо свободу і демократію наших сусідів , наша власна свобода, демократія і процвітання будуть в небезпеці», - резюмував Саріуш-Вольські.

Нагадаємо, 21-22 травня у Ризі триватиме четвертий саміт Східного партнерства під головуванням президента Європейської Ради Дональда Туска, який разом з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером представлятиме Європейський Союз. У заході візьмуть участь представники країн ЄС, а також Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.