НОВИНИ

Японія відмовилась збільшувати поставки газу з РФ

Аналітики пояснюють це відновленням роботи японських атомних електростанцій та побоюваннями газової залежності від РФ.

Японія відмовляється збільшувати поставки скрапленого природного газу з РФ. Про це повідомило видання wnp.pl.

У статті зазначають, що російський СПГ має відносно невелику частку на азійському ринку – близько 10% в Японії та Кореї, і трохи менше в Китаї.

Російські компанії планували збільшити обсяг експорту до згаданих країн. Зокрема, на це сподівалася Сахалін Енерджі – оператор проекту «Сахалін-2», який вважають одним з найбільших у світі інтегрованих нафтогазових проектів, що володіє інфраструктурою для видобутку, транспортування і переробки вуглеводневої сировини.

Акціонерами компанії Сахалін Енерджі є Газпром (50% плюс одна акція), Shell -.(27,5 % мінус одна акція), Mitsui & Co. (12,5%), Mitsubishi Corp. – (10%).

Лише 2014 року Сахалін Енерджі виробив 10,8 млн тонн СПГ. 80% цього обсягу продали Японії, 18% - Південній Кореї, решту розділили між Китаєм, Тайванем і Таїландом. Компанія очікувала зростання продажів цього року, однак суттєвого інтересу до російського СПГ немає.

Експерти пояснюють це тим, що більша частина газу, імпортованого Японією, зменшив це попит на СПГ.

Крім того, японські споживачі дуже цінують контакти з арабськими постачальниками, тому не бачать причин для зміни джерел постачання енергоресурсів.

Читайте також: Угоди Газпрому з Китаєм та Туреччиною не такі успішні, як заявляє Путін - експерт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.