НОВИНИ

Минулий рік став провальним для українських сталеварів - західні експерти

Конфлікт на Донбасі відкинув галузь на 20 років назад.

2014 рік був найбільш несприятливим для сталеливарної промисловості України за останні 15 років. Про це  повідомляє американський ресурс Platts, який спеціалізується на новинах у сфері енергетики та металургії.

У статті зазначають, що нинішня ситуація в Україні нагадує період 1994-1999 років, коли виробництво сталі в Україні скоротилося з 40 млн метричних тонн до 24,4 млн на рік.

«Збройний конфлікт у східних Луганській та Донецькій областях спричинив скорочення виробництва сталі на 17% - до 27,2 млн тонн, що трохи перевищує проказники середини 1990-х років», - йдеться у статті.

Товарний випуск сталі, обсяги якого у 2014 році складали 23,8 млн тонн, також знизився на 18%.

Виробництво сталі в Україні у 2013 та 2014 роках (за даними World Steel Association)

Видання зазначає, що понад половина сталеливарних підприємств України розташована в Донецькій і Луганській областях, тому бойові дії зашкодили галузі загалом.

«Серед чотирьох діючих металургійних підприємств Донецької області, лише Електросталь у Курахововому збільшила виробництво на 10% з 2013 року», - пише Platts.

За даними аналітиків видання, цьому посприяла менша, аніж в інших підприємств залежність від залізничної інфраструктури, яка зазнала значних руйнувань під час конфлікту на Донбасі. Крім того, технології, за якими працює підприємство, вимагають меншого розмаїття сировини.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.