НОВИНИ

Болгарський експерт: в Україні має залишитись 10-15 фінустанов

Симеон Дянков пропонує різко збільшити вимоги до капіталу, а відтак залишити сектор сам на себе, щоб він самостійно консолідувався.

В Україні забагато фінансових установ, потрібно значно зменшити їхню кількість. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів колишній віце-прем’єр і міністр фінансів Болгарії Симеон Дянков.

Він наводить приклад своєї країни.

«Унаслідок останньої кризи такої проблеми не виникало. Але в 1996–1997 роках Болгарія пережила глибоку фінансову кризу, яка розпочалася з банківської системи. Тоді збанкрутувало приблизно 30% фінустанов країни. Уряд постав перед вибором: націоналізувати банки або різко підняти вимоги до капіталу, ліквідності, зрештою дозволивши ринкам самим вирішувати, хто кого поглине, чи зацікавляться нерезиденти виходом на ринок тощо», – розповідає він.

За його словами, в Болгарії, по суті, не проводили націоналізації та примусових злиттів, але 1998 року дуже різко посилили вимоги до капіталу в банківській системі, практично потроївши норматив.

«Як наслідок, наприклад Unicredit прийшов на болгарський ринок, купив банк, а потім консолідував на його основі ще п’ять-шість інших. Відтак досить швидко з розпорошеної системи ми отримали шість-сім відносно великих кредитних корпорацій, здатних ефективно працювати і, як згодом з’ясувалося, пережити кризу в єврозоні через кілька років», – зауважує Дянков.

На його думку, це хороший приклад виходу із ситуації, в якій зараз опинилась Україна, а також Росія.

«У системі забагато дрібних гравців, тому, коли наступає криза, більшість із них стають проблемними. У вас повинно бути значно менше фінустанов, скажімо, 10–15. Тому я пропонував би різко збільшити вимоги до капіталу, а відтак залишити сектор сам на себе, щоб він самостійно консолідувався», – переконаний він.

Детальніше читайте у матеріалі «Симеон Дянков: Олігархи є найбільшими опонентами реформ» в черговому номері журналу «Український тиждень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.