НОВИНИ

Українці за день продають банкам близько $11-12 млн

"Ситуація вселяє стриманий оптимізм на валютному ринку та загалом у банківській системі", - додав представник НБУ.

Українці за останній місяць продовжували продавати значно більше валюти, ніж купувати, а різниця між обсягом купівлі та продажу сягає 6-7 разів. Про це журналістам у Варшаві сказав заступник голови Національного банку України Владислав Рашкован.

"У день населення купує близько 1,5-2 млн доларів по всій системі, а продає банкам близько 11-12 млн доларів", - відзначив він.

За його словами, більшу пропозицію валюти на ринку забезпечують теж компанії, котрі почали заводити гроші в країну та продавати їх в більших, ніж раніше обсягах. Ці фактори, зокрема, сприяють стабілізації ринку та зміцненню гривні, що спостерігається останнім часом.

"Покращується ситуація в економіці. Це макроекономіка, платіжний баланс, покращуються очікування людей та бізнесу", - зазначив Рашкован серед причин, які сприяють зміцненню національної валюти.

Він також зауважив, що НБУ спостерігає ріст гривневих депозитів у банківській системі та назвав "комфортною та ефективною" роботу валютного ринку в Україні.

"Думаю, що у нас є фундаментальні основи для того, аби вона (гривня – ред.) надалі не знецінювалася", - сказав він, зауваживши, що навпаки гривня може ще посилити свої позиції.

"Ситуація вселяє стриманий оптимізм на валютному ринку та загалом у банківській системі", - додав представник НБУ.