НОВИНИ

  ▪   Світлана Кравченко

Налякані можливою перемогою Дуди, поляки активніше голосуватимуть у другому турі – експерт

За словами Володимира Горбача, перемога будь-якого кандидата суттєво не вплине на стосунки Польщі з Україною, зміниться хіба що риторика.

Шанси Анджея Дуди на перемогу в другому турі президентських виборів у Польщі є мінімальними. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив політичний експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«Дуда може розраховувати лише на такий варіант, що його виборці прийдуть всі, а інші виборці не прийдуть. Лише в такому випадку він може виграти», – зауважив він.

За словами Горбача, Дуда переміг у першому турі тільки через низьку явку виборців.

«Кандидат поміркований завжди втрачає від низької явки, а кандидат з радикальною позицією та радикальним електоратом (який прийде на вибори у будь-якому випадку) має від цього вигоду», – наголошує експерт.

На його думку, здивовані результатами першого туру поляки активніше голосуватимуть в другому турі.

«Та частина польського суспільства, яка буде налякана можливістю перемоги Анджея Дуди, в другому турі прийде і віддасть голос нинішньому президенту», – вважає Горбач.

Він переконаний, що перемога будь-якого кандидата суттєво не вплине на стосунки Польщі з Україною.

«Якщо Дуда й виграє, для України нічого страшного не станеться. У будь-якому разі Польща залишиться Польщею. Союзник України залишиться союзником України. Буде багато різних слів, але підтримка України Польщею від цього не зміниться. Буде різниця лише в риториці», – резюмує експерт.

Нагадаємо, результати першого туру президентських перегонів у Польщі, які відбулися 10 травня, стали несподіванкою для країни чинний глава держава Броніслав Коморовський посів друге місце, в той час як соціологи прогнозували йому дві третини голосів. З відривом у 1% перемогу здобув Анджей Дуда – 42-річний адвокат з Кракова, депутат Європарламенту. Він представляє засновану екс-президентом Польщі Лехом Качинським партію «Право та справедливість».

Як повідомлялося, 10 травня станом на 17:00 явка виборців у країні складала менше 35%. 

Зауважимо, другий тур президентських виборів у Польщі пройде 24 травня. 

Читайте також: Президентські вибори у Польщі: "Гірко, але не безнадійно".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.