НОВИНИ

Ігор Юхновський: Примирення - справа майбутнього покоління

Старійшина вітчизняного політикуму, один із творців новітньої Української держави розповів про те, коли очікувати справжнього примирення в суспільстві.

Справжнє примирення між вояками УПА і солдатами радянської армії - це справа майбутнього покоління. Про це в інтерв’ю "Українському тижню" заявив академік Ігор Юхновський.

"А старе покоління, таке як я, має вимерти. Я вам скажу, хто є основним джерелом ненависті чи нелюбові. Справа в тому, що у радянській армії, зрештою, як і в бандерівців, крім армії, в якій я служив і був в боях, ще був СМЕРШ, були війська НКВД, які вже після війни воювали тут з партизанами, було МГБ і всі вони зараз є ветеранами Другої світової війни. Переважна більшість з них, особливо жінки, і пороху не нюхали на фронті. Я був на фронті і майже не бачив жінок. Енкаведисти вбивали людей і вони знали, що вбивають невинних", - наголосив Юхновський.

"Які б ці люди злі та жорстокі не були, їх все одно мучить совість і щоб врятуватись від неї, вони мусіли придумати собі фабулу, що ті люди, яких вони вбили, були ворогами, заядлими ворогами їх самих, їх родин і Радянського Союзу. Що вони є рятівниками Радянського Союзу, бо вбивали цих ворогів, які насправді не були ворогами. І тому, вони не можуть жити не створивши брехливої картинки про свої вчинки. Таких людей, серед ветеранів так званої ВВВ, їх переважна більшість. І от вони нині є головними носіями тої ненависті, яка до цього часу існує. Вони живуть, вони не були на фронті, не хворіли, не голодували і т.д. Вони будуть ще довго жити. Вони передали дітям цю ненависть і в цьому наша трагедія. Народу треба розказати,хто насправді є сіячами цієї незгоди", - підсумував Юхновський.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.