НОВИНИ

Ігор Юхновський: Ми не зуміли виховати патріотів

Існує дві форми причетності - патріотизм і сплата податків.

Українцям треба собі дати раду з таким питанням, як причетність громадянина до держави. Про це в інтерв’ю "Українському тижню" заявив академік Ігор Юхновський.

За його словами, існує дві форми причетності - патріотизм і сплата податків.

"Патріотизм виховується в школі. Замість того щоб ввести обов’язково для всіх дітей держави, незалежно від волі батьків, повну дванадцятирічну безкоштовну, українську за змістом освіту, ми почали гратися в різноманітні напрямки етнічного характеру. Держава мала створити свою освіту і якби вона це зробила, то за 25 років у нас би не було й думки ні про який Крим чи Донбас. Ми не зуміли виховати патріотів", - констатує Юхновський.

За його словами, кожен, хто отримує прибуток в цій державі має сплачувати податок.

"Розумний податок, але його мають сплачувати усі. Людина яка його сплатила може вважати себе вільною, а держава в якій сплатили всі податки вважати себе демократичною. По суті, ми не змогли побудувати демократичну державу, бо вважали, що демократія, це коли я можу говорити, що завгодно, голосувати за кого завгодно і таке інше. Звичайно, це теж важливо. Але демократія означає причетність до держави. Працююча людина може бути вільною і причетною до держави і відповідно має право вимагати для себе зворотну послугу тільки тоді, коли сплатить податок. Інакше ніхто не має права вимагати послугу. От того всього ми не зробили. І тому в нас така державна каша, в ній ми живемо і все думаємо, що встоїмо. Ми встоїмо, тільки мусимо змінити порядок", - наголошує Юхновський.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.