НОВИНИ

Майкл Бініон: Європу знову тривожить загроза російського націоналізму, що відроджується

Чимало людей розчарувались у Європейському Союзі, поширюється місцевий націоналізм. У багатьох країнах, особливо у Великій Британії та Іспанії, зміцнюють позиції сепаратистські рухи.

Ветерани війни можуть побачити прогрес у багатьох сферах життя Західної Європи. Про це в черговому номері "Українського тижня" пише журналіст Майкл Бініон.

"Однак майбутнє ризикує виявитися не таким уже й оптимістичним. Європі доведеться витримати економічне суперництво з Азією і урізати щедрі соціальні програми. Чимало людей розчарувались у Європейському Союзі, поширюється місцевий націоналізм. У багатьох країнах, особливо у Великій Британії та Іспанії, зміцнюють позиції сепаратистські рухи", - пише Бініон.

"Мусульманське населення Європи нині сягає близько 15 млн осіб. Утверджуються радикалізм і екстремізм – континент мусить протистояти хвилі глобального тероризму. А головне – Європу, особливо колишні радянські республіки та країни Організації Варшавського договору, знову тривожить загроза російського націоналізму, що відроджується. Отримати "дивіденди миру", на які європейці сподівалися після падіння Берлінського муру, може виявитися не так уже й просто", - наголошує журналіст.

"Нинішні ветерани воювали за свободу і краще життя в Європі. Вони подарували європейцям 70 років миру, кардинальних змін і розвитку. Та чи вистоять цей мир і процвітання перед лицем нових загроз?", - зауважує Бініон.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.