НОВИНИ

Золотовалютні резерви Нацбанку скоротилися до $9,6 млрд

Скорочення зумовлене необхідністю здійснення платежів із погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті на суму 737 млн дол.

Золотовалютні резерви Національного банку України в квітні скоротилися на 3,4% - до 9,631 млрд дол. Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

Згідно з опублікованими даними, на 1 березня резерви в іноземній валюті становили 8,665 млрд дол., резервна позиція в МВФ – 0,03 млн дол., спеціальні права запозичення – 38,05 млн дол., золото – 927,89 млн дол.

За даними Нацбанку, скорочення резервів у квітні зумовлено, насамперед, необхідністю здійснення платежів із погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті на суму 737 млн дол., зокрема, за облігаціями зовнішньої державної позики і державними цінними паперами (387 млн дол.), а також Міжнародного валютного фонду (218 млн дол.).

Крім того, на рівень резервів вплинули інтервенції регулятора з продажу іноземної валюти на суму 240 млн дол., з яких 140 млн дол. було продано НАК "Нафтогаз України". Обсяг інтервенцій з купівлі іноземної валюти становив 158 млн дол.

У повідомленні наголошується, що збільшенню обсягу міжнародних резервів у квітні сприяло одержання 161 млн дол. від конвертації китайських юанів на міжнародному валютному ринку і надходження коштів від Європейської комісії в розмірі 250 млн євро на користь уряду України.

Як повідомлялося, золотовалютні резерви Національного банку України, у березні зросли в 1,8 разу - до 9,970 млрд дол.

Нагадаємо, Національний банк України прогнозує зростання міжнародних резервів України до 18,2 млрд доларів до кінця 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.