НОВИНИ

Шкіряк назвав операцію в Непалі проколом, проте своєї вини він не бачить

«Ні в кого не вийде зробити з мене цапа-відбувайла», – заявив він.

Процес евакуації українців з Непалу був «проколом». Про це заявив виконуючий обов'язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДержНС) України Зорян Шкіряк після приземлення літака Іл-76 на військовий майданчик аеродрому в Борисполі.

«Це спільна відповідальність, це те, що дає нам можливість у майбутньому робити висновки і не допускати таких проколів, на жаль, безперечно так сталося на цей раз», –  заявив Шкіряк.

За його словами, однією з проблем була відсутність єдиного центру управління евакуацією.

«Не було єдиного центру управління. Не було чіткої взаємодії між, скажімо, нами і Міністерством оборони в даній ситуації. Мова йде про літак»,  – також зазначив він.

У той же час, як заявив Шкіряк, ДержНС не зробила жодного проколу.

«Ні в кого не вийде зробити з мене цапа-відбувайла. Відповідально заявляю, що Державна служба з надзвичайних ситуацій не мала жодного проколу в цій поїздці. Ми виконали все від нас залежне», – сказав він.

Зауважимо, 7 травня евакуйовані з Непалу українці повернулися додому.

Як відомо, 25 квітня в Непалі відбувся потужний землетрус. Країна зазнала значних руйнувань. За попередньою інформацією ООН, від землетрусу в Непалі постраждали вісім мільйонів осіб. Кількість загиблих зросла до 7500 осіб.

26 квітня президент України Петро Порошенко дав доручення відправити до Непалу літак за постраждалими від землетрусу українцями. Проте з наступного дня з літаком систематично виникали проблеми, які відтерміновували евакуацію українців із Непалу.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 5 травня сказав, що за помилки при евакуації громадян України з Непалу будуть відповідати Міністерство оборони та в. о. голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк. 

Також читайте: Скандали в ДСНС: від корупційних тендерів до провальної експедиції в Непал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.