НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

На святкування Хидирлезу людей зганяли під примусом – Крим-SOS

Частина кримських татар прийшли на свято добровільно, оскільки це була єдина можливість побачитися з родичами.

Хоча окупаційна "влада" назвала цьогорічне святкування Хидирлезу наймасовішим за часи незалежності, проте, судячи зі знімків, там були присутні не більше 10 тисяч осіб. Про це в коментарі Тиждень.ua повідомила координаторка громадської ініціативи «Крим-SOS» Таміла Ташева.

За її словами, у 2012 та 2013 роках людей було в рази більше.

Таміла Ташева закликає наголосити не на масовості заходу, а на способах, якими туди скликали людей.

«За нашими даними, людей масово примушували йти на це свято, у тому числі з міських ринків (зокрема, центральний ринок у Сімферополі), також працівників бюджетної сфери і медиків із міських лікарень. Навіть якщо така кількість і була присутня, то більшість із них прийшли під примусом, їх зігнали на це свято», - повідомила активістка.

Також вона зазначає, що частина людей прийшла сюди добровільно, це переважно старше покоління, вони хотіли побачити своїх рідних із різних куточків Криму.

«Це була чи не єдина можливість це зробити, тому що зазвичай кримські татари бачились або на цьому святі, або на річниці депортації, яка щороку відбувається 18 травня. Кримські татари не впевнені, що зможуть побачитися цього дня, тому що ця річниця може не відбутися, оскільки окупаційна "влада" не дозволяє проведення таких мітингів. Це не означало, що вони якимось чином підтримують окупаційну "владу", люди просто хотіли одне одного побачити», - сказала вона.

Як відомо, вчора відбулося, за словами окупаційної "влади", велелюдне святкування кримськотатарського свята Хидирлез. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що святкування є звичайнісінькою імітацією.

26 квітня Рефат Чубаров у своєму зверненні повідомив, що "влада" Криму використовує свято Хидирлез для розділення кримськотатарського народу. Торік святкування теж не відбулися через недопуск окупаційною російською "владою" лідера кримських татар Мустафи Джемілєва на півострів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.