НОВИНИ

14 українських журналістів у Непалі просять допомоги в МЗС

У них фактично не залишилось можливості самостійно утримувати себе на території Непалу.

Журналісти, які перебувають у Непалі разом з представниками української Державної служби з надзвичайних ситуацій, попросили про допомогу від МЗС України. Про це інформують ЗМІ.

До складу групи входять журналісти «5 каналу», Нового каналу, СТБ, Громадського, Еспресо, каналів «Україна», «1+1», «112» та сайту «Українська правда».

Як повідомляє журналіст Богдан Кутєпов, у зв'язку зі скрутним становищем, у якому опинились 14 медійників, що супроводжували вантаж та евакуаційну групу ДСНС, медиків, психологів та реабілітолога, залишились без можливості самостійно продовжувати роботу.

«Після того, як журналістам пояснили за порадою керівника консульського департаменту МЗС Андрія Сибіги, вони написали офіційні заяви, щоб держава мала змогу десь розмістити цю групу. Адже нам запропонували після 18 години залишити територію резиденції і власними силами розміститись у готелях. А на території резиденції мають залишитись лише громадяни з дітьми», –  пояснив він.

Офіційно евакуйованим МЗС надає допомогу, а в 14 журналістів фактично не залишилось можливості самостійно утримувати себе на території Непалу.

«Тому дійшли висновку, що вони також українці, які потребують евакуації», – розповів Богдан Кутєпов.

Як зазначалося, у списках на повернення в Україну з Непалу в даний час перебувають близько 70 осіб.

Нагадаємо, 3 травня повідомлялося, що літак для евакуації українців із Непалу не змогли відремонтувати.

Пізніше Міноборони повідомило, що літак майже готовий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.