НОВИНИ

У Києві запалають свічки Пам’яті

19 червня о 12 годині в Києві біля Меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні пройде акція «Не дамо згасити свічу пам’яті!»

Всі бажаючі запрошуються на молитву за невинно вбитими. Після акції Cвічки Пам’яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, — а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші — участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації Об’єднаних Націй.

Організували акцію Світовий конгрес українців та Український інститут національної пам’яті.

Кампанію підтримали Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Київська міська організація Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. В. Стуса, Центр національного відродження ім. С. Бандери, Всеукраїнський фонд «Соборність», Всеукраїнська асоціація дослідників голодоморів в Україні, ВМГО «Національний Альянс», Молодіжний націоналістичний конгрес, ГО «Люстрація», Спілка української молоді в Україні, Фундація регіональних ініціатив, Центр досліджень визвольного руху, Рух добровольців «Простір свободи», ВГО Альянс «Майдан».

Крізь страх репресій і замовчування тоталітарним режимом, крізь байдужість і небажання бачити істину вільним світом українці пронесли правду про Голодомор.

Незалежна українська держава назвала Голодомор геноцидом українського народу, добилася його міжнародного визнання. Українці не лише зберегли пам’ять про мільйони невинних жертв, не дали приховати злочини їхніх катів, але й застерегли світ перед можливістю повторення цього жаху. Сьогодні ми маємо захистити ці здобутки, не допустити реабілітації сталінізму та його злочинів. Українці в Україні та 25 країнах світу об’єднують зусилля на захист правди про наше минуле.

Остаточне і безповоротне засудження злочинів тоталітарного режиму в Україні, і найбільшого з них — геноциду 1932—1933 років, — запорука нашого незалежного демократичного майбутнього.

 

Теги