НОВИНИ

Президент встановив медаль до 70-річчя Перемоги над нацизмом

Про це йдеться у відповідному указі глави держави.

Президент України Петро Порошенко встановив відзнаку президента України — ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом». Відповідний указ президента України № 249/2015 розміщений на сайті глави держави.

«На відзначення 70-ої річниці Перемоги над нацизмом, вшанування подвигу, мужності та самовідданості борців проти нацизму, за свободу і незалежність Вітчизни, відповідно до пункту 25 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: установити відзнаку президента України — ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом», – йдеться в документі.

Також Порошенко доручив Кабінету міністрів України разом з Державним управлінням справами забезпечити за участю Національного банку України виготовлення відзнаки президента України — ювілейної медалі «70 років Перемоги над нацизмом», бланків посвідчень та футлярів до неї, вирішивши в установленому порядку питання щодо фінансового забезпечення відповідних заходів.

Крім цього, в указі затверджені положення про відзнаку президента — ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом» та малюнок відзнаки президента України — ювілейної медалі «70 років Перемоги над нацизмом».

Медаллю будуть нагороджуватися особи з числа учасників бойових дій та інвалідів війни, які брали участь у бойових діях, обороні, партизанському, підпільному русі проти нацистської Німеччини та її союзників у роки Другої світової війни. Крім того, цієї відзнаки будуть удостоєні колишні неповнолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених нацистською Німеччиною та її союзниками в період Другої світової війни, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків; колишні малолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами після загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин.

Як відомо, у Києві не планується проведення військового параду на честь 70-ї річниці Дня Перемоги.

Як повідомлялося, низка світових лідерів відмовилися їхати в Москву на парад 9 травня.

Також нагадаємо, Порошенко й ще 11 президентів відзначать річницю завершення Другої світової війни в Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.