НОВИНИ

Ердоган у відповідь на закиди про геноцид попросив Путіна пояснити його дії в Україні

"Те, що відбувається зараз в Україні і в Криму очевидно. Вони мали б спочатку пояснити це, а потім вже вживати слово "геноцид", - заявив президент Туреччини.

Президент Туреччини Таїп Ердоган у відповідь на заяву Владіміра Путіна про "геноцид" вірмен у Туреччині у 1915 році попросив російського президента пояснити спочатку дії в Україні. Про це повідомляє Reuters.

"Це вже не перший раз, коли Росія використовує слово "геноцид" з цього приводу. Особисто мене засмучує, що Путін пішов на цей крок. Те, що відбувається зараз в Україні і в Криму очевидно. Вони мали б спочатку пояснити це, а потім вже вживати слово "геноцид", - заявив президент Туреччини.

МЗС Туреччини 24 квітня також розкритикувало слова Путіна про геноцид вірмен. У турецькому міністерстві зазначили, що визначення "геноцид" ним відкидається і засуджується.

22 квітня стало відомо, що Путін направив учасникам вечора пам'яті "Світ без геноциду" телеграму, в якій йшлося, що "24 квітня 1915 - скорботна дата, пов'язана з одним з найстрашніших і драматичних подій в історії людства - геноцидом вірменського народу".

24 квітня президент Росії відвідав у Єревані траурні заходи, присвячені сторіччю геноциду.

Геноцидом або "Великим злочином" вірмени називають події 1915-1923 років, коли на території Османської імперії проходили масові гоніння на пересічних громадян вірменського походження. Оцінки загального числа жертв різняться від 200 тисяч у турецьких джерелах, до 1,5 млн - у вірменських.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.