НОВИНИ

Могеріні не відвідає саміт Україна-ЄС у Києві

Високий представник ЄС з зовнішньої політики і безпеки 27 квітня зустрінеться з генсеком ООН Пан Гі Муном.

Високий представник ЄС з зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні не буде брати участь у саміті Україна-ЄС, який відбудеться 27 квітня у Києві. Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Європейського союзу.

Могеріні провела телефонну розмову з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним і обговорила питання порядку саміту, в тому числі процес реформ, а також ситуацію в східній Україні.

«Я висловила свої найщиріші вибачення міністру, що не зможу приєднатися до голови Європейської Ради Дональда Туска та голови Європейської комісії Жан-Клода Юнкера на саміті у зв'язку із зобов'язаннями по зустрічі з генсеком ООН Пан Гі Муном за дорученням спеціальної Європейської Ради від 23 квітня», - йдеться у повідомленні

«Я підкреслила свою тверду прихильність продовження тісної співпраці з Україною в ім'я стабільності і процвітання країни», - зазначила Могеріні.

Нагадаємо, раніше посол України в ЄС Костянтин Єлісеєв заявляв, що під час саміту ЄС у Києві Україна проситиме Європейський Союз направити на схід України експертів зі знешкодження вибухівки та тренування правоохоронців.

За його словами, Україна також обдумує можливість створення спільного з ЄС бюро для нагляду за цільовим використанням фінансової допомоги, яку Захід виділяє для Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.