НОВИНИ

Роман Безсмертний: Коаліції в класичному розумінні не було ні при Ющенку, ні зараз

На сьогоднішній день українські політики лише вчаться бути в коаліції.

Жодної коаліції в українській політиці насправді не існує. Про це в інтерв’ю "Українському тижневі" розповів політик Роман Безсмертний.

"Скажу відверто: коаліції в класичному розумінні не було тоді й немає зараз. За тією традиційною моделлю, не конституційною, а традиційною, яка склалася в роки незалежності, у нас можливий або варіант а-ля Янукович, коли править «Сім’я», або а-ля Ющенко, коли ситуація розповзається, як пісок. От ти його береш у руки, а воно просто крізь щілини розповзається. На сьогоднішній день українські політики вчаться бути в коаліції. І це, швидше за все, хвороба зростання. Тут висунути до них якісь серйозні претензії годі. Чому? Бо вони схожі, як і всі ми в тому сенсі, у питаннях формування коаліції на учнів. Це дуже добре видно", - наголосив політик.

За його словами, в часи Віктора Ющенка це проявлялося в публічному конфлікті політичних сил.

"Конфлікт, який є зараз, загнано під килим, нібито його немає, хоча насправді він триває. Це видно і в кадрових призначеннях, і в затягуванні з ними, і в ході реформ, у фінансуванні бюджетних галузей тощо. Усе дуже легко простежується. Скажімо, у розподілі контролю впливу на банківський сектор, фінансовий, на промисловість. Між ключовими гравцями все ділиться. Ситуація з Коломойським, ситуація навколо бізнесу Ахметова точнісінько такі. Відбувається, м’яко кажучи, перерозподіл власності, точніше, не перерозподіл, а її конфіскація в одних в інтересах інших, що видно в зовнішньому відображенні. Це робиться через маніпуляції в законодавстві, через маніпуляції на тарифному полі, через зміну замовника і підрядних організацій тощо. Усе це ми бачимо", - переконаний Безсмертний.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.