НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

Посада начальника управління МВС коштує $250 тисяч – Палійчук

«В Україні ловлять корупціонерів, які «беруть» десятки або сотні тисяч доларів, а в той же час в МВС процвітає торгівля посадами».

Затримання керівництва ДСНС – відверта «показуха», тому що в державі розкрадаються мільярди гривень, а ці чиновники вкрали мільйон. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив політолог Юрій Палійчук.

На його думку, в цьому випадку затримали тих, ким не шкода було пожертвувати.

«У пана Бочковського є довга і відома корупційна історія в структурі МНС. Його свого часу звільняли зі служби за корупцію, Аваков із Яценюком дивним чином повернули його на службу і в найбільш критичний момент, коли назрівав скандал із Гордієнком, просто ним пожертвували. Це стосується й інших затриманих чиновників», - зазначив експерт.

Він стверджує, що в Україні ловлять корупціонерів, які «беруть» десятки або сотні тисяч доларів, а в той же час в МВС процвітає торгівля посадами.

«За наявною в мене інформацією, купити посаду начальника управління МВС у будь-яких обласних центрах, крім міст-мільйонників, коштує $250 тисяч. Аваков цього не те що не може не знати – він не може не бути причетним до цього», - повідомив політолог.

Палійчук вважає такі затримання імітацією діяльності, але не реальною боротьбою з корупцією.

«Коли затримують «клерків», то це те ж саме, що й ситуація після Помаранчевого Майдану, коли за фальсифікацію волевиявлення людей в другому турі президентських виборів садили сільських вчителів, які були членами дільничних виборчих комісій», - зазначив він.

Олексій Хмара, президент Transparency International, розділяє думку про «показушність» гучних затримань.

«У сучасних умовах уряду просто необхідно демонструвати хоч якусь активність в антикорупційній діяльності, тому що Генпрокуратура, принаймні, за часів Яреми була неефективною, а коли прийшло нове керівництво й показало бурхливу діяльність, то увага зосередилась на ньому. Натомість, є ціле Міністерство внутрішніх справ, дуже близьке до прем’єра, яке теж не хоче впускати можливості попіаритися на гучних затриманнях. Це одна із причин «показушності» таких акцій», - повідомив він.

На його погляд, ще одна причина полягає  в тому, що Антикорупційне бюро запуститься через півроку, а посадовців варто лякати вже зараз саме такими затриманнями, особливо, їх анонсуваннями.

«Це допомагає «тримати в тонусі» соратників по політичному життю», - вважає Хмара.

Як повідомлялося, АКБ запрацює щонайменше за півроку.

Також нагадаємо, Організація економічного співробітництва та розвитку стверджує, що нова українська влада не поспішає карати корумпованих чиновників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.