НОВИНИ

ООН підтверджує перебування в РФ 30 тисяч переселенців із України

Російська сторона не завжди надає можливість експертам відвідувати місця тимчасового проживання переселенців, у зв'язку з чим назвати навіть приблизну кількість переселенців на території Росії наразі неможливо.

Організація об'єднаних націй змогла підтвердити наявність в РФ тільки 30 тис. переселенців із України. Про це заявив спікер Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

"Як відомо, ФМС, російські ЗМІ та чиновники публікують суперечливу інформацію про наявність на території Росії, за різними даними, понад 600, 700, понад 900 тис. вимушених переселенців зі сходу України. При цьому, часто це робиться з посиланням нібито на дані управління верховного комісара ООН...За наявними статистичними даними, УВКБ ООН може підтвердити наявність в Росії тільки 30 тис. переселенців з України, які на сьогоднішній день знаходяться на території Ростовської області", - заявив Перебийніс.

За даними УВКБ ООН, російська сторона не завжди надає можливість експертам відвідувати місця тимчасового проживання переселенців, у зв'язку з чим назвати навіть приблизну кількість переселенців на території Росії наразі неможливо.

"Тому у своїх звітах УВКБ ООН завжди посилається на те, що ті цифри, які публікуються, готуються виключно на тих даних, які надаються міграційними органами Росії, тобто це не власні дані УВКБ ООН. Відповідно, ці дані не підтверджені жодною незалежною інформацією", - додав Перебийніс.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ООН створить в Україні робочі групи з вирішення гуманітарних питань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.