НОВИНИ

  ▪  

Війна на Донбасі у цифрах: тисячі жертв, мільйон переселенців та мільярдні збитки

За оцінками уряду, відновлення тільки звільнених територій Донбасу коштуватиме $1,5 млрд, крім того необхідні витрати на утримання переселенців та допомогу постраждалим та родичам жертв війни.

Загиблі, поранені та зниклі безвісти

За інформацією ООН, з середини квітня 2014 року до 27 березня 2015 року на Донбасі вбили 6,083 тис. людей, а 15,397 тис. осіб зазнали поранень.

Водночас, у ООН припускають, що реальна кількість загиблих та поранених може перевищувати ці цифри. У своїх звітах організація послуговується тільки відкритими даними, які оголошує влада України та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

Інформація стосовно кількості загиблих серед українських силовиків у зоні АТО змінюється дуже швидко. Так, 2 березня у Генштабі повідомили, що на Донбасі загинули 1,541 тис. військових, а 6,226 тис. зазнали поранень. Вже 22 березня у Міноборони заявили про 1,750 тис. загиблих військових. Швидку зміну у даних часто пояснюють процесом ідентифікації тіл загиблих. Багато загиблих бійців перебувають у списках зниклих безвісти – 2 березня на запит Тиждень.ua відповіли що у лавах ЗСУ та Нацгвардії 376 осіб перебувають у такому переліку (324 – ЗСУ, 52 – Нацгвардії).

Також, за інформацією прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, за час дії нових Мінських угод (від 15 лютого до 2 квітня) загинули 75 українських військових, а близько 400 бійців поранені.

Офіційної інформації щодо кількості загиблих бойовиків у відкритому доступі немає. За неофіційними повідомленнями з посиланням на українських силовиків, втрати ворога у рази вищі за українські.

Крім того, за інформацією СБУ станом на початок квітня, за час війни на Донбасі у полоні бойовиків побували понад 2,5 тис. осіб, а близько 400 українців досі перебували у полоні бойовиків.

Переселенці

За інформацією ООН станом на 17 квітня, в Україні налічують 1,198 млн переселенців з Донбасу.

Також у статистиці зазначено, що з загальної кількості – 154,635 дітей.

Окрім того, за цей час у нещасних випадках загинули 65 дітей, а 174 зазнали поранень.

За оцінками організації, війна так чи інакше зачепила 5 млн осіб.

Окрім того, за інформацією ООН станом на 27 березня за кордон переселилися 763, 632 тис. мешканців Донбасу, в тому числі в Росію – 625,470 тис., до Білорусі – 80,909 тис.

За інформацією офіційних органів Росії, кількість біженців з Донбасу в РФ знижується. Зокрема у лютому прес-служба Федеральної міграційної служби (ФМС) РФ повідомила про 440 тис. біженців, які звернулися за тимчасовим притулком до Росії. Станом на 15 квітня у тому ж відомстві повідомили вже про 330 тис. таких осіб. Поряд з такими даними, в ФМС одразу ж повідомили, що за день близько 1-2 тис. українців отримують тимчасовий притулок в Росії.

Статистика, оприлюднена Міжвідомчим координаційним штабом з питань переміщених осіб при уряді надає дещо іншу інформацію, ніж ООН.

Так, станом на 17 квітня в Україні зареєстровано 829,188 тис. внутрішніх переселенців: з Донецької та Луганської областей – 808,690 тис. осіб, з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь – 20,498 тис. осіб.

Окрім того, центр опублікував інформацію про регіони, в яких зафіксовано найбільше та найменше переселенців. Серед лідерів Луганська область, де у вільних районах проживають 162 тис. переселенців, Харківська – 161 тис., Донецька – 106 тис., Дніпропетровська – 83 тис., Запорізька – 61 тис., у місті Києві зареєстровано 39 тис. переселенців.

Найменша кількість утікачів від війни, за цими даними, у Тернопільській та Чернівецькій областях – по 2,5 тис. осіб, а також у Івано-Франківській, Рівненській, Закарпатській та Волинській областях – близько 3,5 тис. осіб.

Окрім того, у Донецькій військово-цивільній адміністрації за два дні до того повідомили, що близько 1 млн осіб «з тієї чи іншої причини не можуть покинути територію так званої «ДНР».

Водночас, за інформацією Міжвідомчого координаційного штабу, для переселенців видалили з резерву 892 об’єкти житла, які можуть забезпечити лише 15 тис. осіб.

За інформацією ДСНС, за останній місяць середня кількість взятих на облік регіональними штабами переселенців складає 1,216 тис. осіб на добу.

Фінансування

Незважаючи на заборону соціальних виплат на окупованих територіях, станом на 19 квітня Кабмін відзвітував про перерахування 14 млрд грн пенсіонерам, які зареєструвалися на контрольованих Україною територіях Донбасу.

За інформацією Міжвідомчого координаційного штабу від 17 квітня, держава фінансово допомагає 300 тис. родин переселенців.

За інформацією Мінсоцполітики від 7 квітня, розмір допомоги становить 884 грн для непрацездатних громадян і 442 грн – для працездатних. Загальна сума допомоги на сім’ю не може перевищувати 2,4 тис. грн. За статистикою Мінсоцполітики, у середньому допомогу надають девяти з десяти родин, які за нею звертаються.

Між тим, цифри про кількість переселенців оприлюднені Мінсоцполітики у березні (1,198 млн осіб) перевищували цифри, які презентував урядовий Міжвідомчий координаційний штаб у квітні (829,188 тис. осіб).

Збитки від війни

За оцінками українського уряду, збитки від бойових дій на звільненій території Донбасу сягають $1,5 млрд.

Також тоді повідомили, що борг неконтрольованих українською владою територій Донбасу за газ становить близько 7,5 млрд грн, за електроенергію – 3,5 млрд грн.

У дирекції Донецької залізниці у відповідь на запит Тиждень.ua повідомили, що у 2014 році зазнали збитків на суму 1126,1 млрд грн через скасування пасажирського сполучення та торговельних перевезень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.