НОВИНИ

Під Іловайськом загинули 459 бійців АТО, слідство триває - прокурор

Ще 478 силовиків поранено.

Наразі слідство підтвердило загибель 459 бійців бійців сил АТО в боях під Іловайськом. Про це заявив заступник генпрокурора-головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв'ю.

«З моменту останнього озвучування станом на сьогодні слідством підтверджена, шляхом отримання документальних матеріалів, загибель під Іловайськом 459 людей, поранення 478 і також нанесення матеріального збитку шляхом втрати бойової техніки на суму понад 70 млн грн», – сказав він.

Кількість зниклих безвісти він не уточнив та зіслався на складнощі того періоду.

«Ми змушені за весь цей період йти шляхом особистого «перещупування» всіх загиблих і поранених. Такий час був, коли армія будувалася фактично з нуля, і наявність добровольчих батальйонів і людей, які добровільно їхали в зону АТО, вона не завжди була оформлена документально. Тому встановлення всіх втрат – це робота саме через госпіталі, морги, з наявністю експертиз по смерті, з даними, які записували лікарі цивільних лікарень», – розповів прокурор. Перераховуючи проблеми, з якими зіштовхується слідство, Матіос особливо зазначив складнощі з допитами бійців-добровольців.

«Великою проблемою у нас стали допити військовослужбовців добровольчих батальйонів, які без команди не хочуть свідчити, багатьох військовослужбовців батальйону «Азов» ми досі не змогли допитати – вони відмовилися, мотивуючи це забороною командира батальйону. Командир батальйону «Азов» Білецький жодного разу не допитаний», – зазначив він.

Як повідомлялося, у березні Матіос повідомив, що в Іловайському котлі загинули понад 360 бійців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.