НОВИНИ

Європарламент закликав Туреччину визнати переслідування вірмен геноцидом

Президент Туреччини ще до початку голосування Європарламенту назвав його результат малозначущим.

Європейський парламент закликав Туреччину визнати геноцидом переслідування вірмен в Османській імперії в 1915-1916 роках. Про це йдеться в проекті резолюції, прийнятій євродепутатами більшістю голосів у середу, 15 квітня.

Згідно з текстом документа, визнання геноцидом подій столітньої давності має покласти початок «щирого примирення турецького і вірменського народів».

Крім того, в доповнення до проекту резолюції європарламентарі підтримали недавнє висловлювання Папи Римського Франциска, який назвав вірмен жертвами «першого геноциду XX століття».

У свою чергу турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган ще до голосування заявив про малозначущість його результату.

Ердоган підкреслив, що Туреччина не здійснювала «такого гріха і такого злочину».

За його словами, результат вотуму «в одне вухо влетить, а через інше вилетить».

Туреччина, яка претендує на вступ до ЄС, відмовляється вважати події тих років геноцидом, заявляючи про кілька сотень тисяч загиблих в результаті бойових дій і голоду під час Першої світової війни.

У Єревані смерть півтора мільйонів вірмен в османські часи вважається цілеспрямованим знищенням.

Європарламент кваліфікує ці події як геноцид з 1987 року.

Як відомо, 12 квітня Папа Римський Франциск виголосив проповідь, в якій назвав трагедіями ХХ нацизм, сталінізм і геноцид вірмен в Туреччині.

Пізніше Туреччина висловила протест Папі Римському через слова про «геноцид вірмен». МЗС Туреччини відкликало свого посла у Ватикані назад до Анкари і викликало посла Ватикану, зазначивши, що слова Франциска викликали «проблему довіри» в дипломатичних відносинах.

Нагадаємо, у квітні 1915 року влада тодішньої Османської імперії розпочала масові арешти вірменів, які жили на її території. За даними Вірменії, внаслідок подальших подій було знищено до 1,5 млн. вірменів. Туреччина  вважає таку кількість жертв значно завищеною і стверджує, що жодного геноциду вірменського народу не було.

В світі офіційно визнали геноцид Уругвай, Аргентина, Венесуела, Канада, Росія,Франція, Італія, Швейцарія, Швеція, Греція, Словаччина, Нідерланди, Бельгія, Ватикан, Ліван, Кіпр, Польща, Литва, Чилі та інші країни, в тому числі, більшість штатів США.

3 квітня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про визнання геноциду вірмен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.