НОВИНИ

Рада Європи відповіла Авакову на критику звіту про розслідування вбивств на Майдані

«За рік розслідування справи українські правоохоронні органи не досягли істотного прогресу».

Поступ у розслідуванні вбивств мітингувальників під час Революції гідності стався лише через 10 місяців після зміни влади в Україні. Про це заявив голова Міжнародної дорадчої групи при Раді Європи Ніколас Братза, який 15 квітня представив звіт щодо перебігу розслідування масових вбивств мітингувальників у Страсбурзі.

Він також зазначив, що йому відомо про критику звіту з боку Міністерства внутрішніх справ України, але наголосив, що група неодноразово зверталася до відомства, але так і не отримала «ніякої задовільної відповіді, яка розвіяла б чітке враження відсутності ефективної співпраці».

Читайте також: Злочини проти Майдану: хід розслідування, найрезонансніші справи.

Серед позитивних зрушень у розслідуванні справи про масові вбивства мітингувальників Ніколас Братза назвав створення департаменту спеціальних розслідувань у Генеральній прокуратурі та активнішу позицію Верховної Ради цього скликання щодо покращення якості слідства.

У міжнародній дорадчій групі також повідомили, що тепер займатимуться розслідуванням справи про масову загибель людей в Одесі 2 травня 2014 року.

Звіт щодо перебігу розслідування справи про загибель мітингувальників у Києві у лютому 2014 року Міжнародна дорадча група при Раді Європи оприлюднила 31 березня.

Згідно з висновкам експертів групи, за рік розслідування справи українським правоохоронним органам не вдалося досягнути істотного прогресу.

Крім того, фахівці групи також наголосили на відсутності належної співпраці між силовими органами України у цій справі та підривних діях судів.

Міністерство внутрішніх справ України, зокрема й сам міністр Арсен Аваков, розкритикували цей звіт.

Також читайте: Загиблі герої Майдану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.