НОВИНИ

Чотирьох британців, які намагалися виїхати до Сирії, заарештували після повернення в Англію

Затриманих підозрюють у скоєнні, підготовці або підбурюванні до терактів. Один із них, за даними ЗМІ, є сином британського місцевого політика.

Чотирьох громадян Великобританії, яких затримали в Туреччині при спробі нелегально перетнути кордон з Сирією, заарештували після повернення до Англії. Про це повідомили міжнародні ЗМІ, посилаючись на дані британської поліції.

Згідно з повідомленням, четверо заарештованих належали до групи з дев’яти осіб, яких на початку квітня затримали в Туреччині при спробі нелегального перетину кордону із Сирією. Усі дев’ятеро людей були членами однієї родини.

Як повідомляється, один із них – за даними ЗМІ, 21-річний Вахід Ахмед – є сином британського місцевого політика.

Як відомо, велика кількість іноземців намагаються через Туреччину потрапити до Сирії та Іраку, щоб приєднатися до лав бойовиків ІДІЛу.

За даними спецслужб, на боці так званої «Ісламської держави» воювали близько 600 громадян Великобританії – зокрема, й Емвазі Мухаммед, відомий за прізвиськом «Джихаду Джон», який фігурує в відеозаписах, на яких терористи ІДІЛу страчують людей.

Крім того, повідомляється, що близько половини британців, які брали участь в бойових діях на Близькому Сході, вже повернулися додому.

Нагадаємо, за даними Єврокомісії, майже 6 тисяч громадян ЄС залишили континент, щоб приєднатися до радикальних джихадистських угруповань, які діють в Сирії та інших країнах Близького Сходу. 

Читайте також: Серед іноземців, які воюють на Донбасі, найбільше росіян та сербів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.